Tarnów odnawia oznakowanie na jezdniach

  • 13.07.2021, 10:57
  • Źródło: UMT
Tarnów odnawia oznakowanie na jezdniach
Zakończył się główny etap odnawiania oznakowania poziomego w mieście. Do tej pory odmalowano około 9 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Nie znaczy to, że Zarząd Dróg i Komunikacji zakończył już tego typu działania. Ekipy będą na bieżąco odnawiały znaki, wyznaczały kontraruchy i miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.

W tym sezonie oznakowanie odnowiono na najbardziej ruchliwych ulicach w mieście. To przede wszystkim ciągi ulic: Narutowicza (i rondo u jej zbiegu z Krakowską), Tuchowska, Jana Pawła II, Mostowa.

Wykonawca prac, firma Efektar, zajmuje się teraz głównie oznaczaniem kontraruchów. Zrealizowane zostały na ulicach: Jantona, Obozowej i Pustaki. W następnej kolejności malowarki pojawią się na Ludowej i Kościuszki – na obu tych ulicach wymalują oznakowanie na prawie 500 metrach. 

Miejsca zastrzeżone dla osób niepełnosprawnych już wymalowano na ulicy Chopina i Kasztanowej. W najbliższym czasie prace zostaną zlecone przede wszystkim na osiedlach – Zielonym i Legionów H. Dąbrowskiego, a także na ulicach Odległej i Batorego.

Umowa z wykonawcą została zawarta na siedem miesięcy, systematycznie więc będą uzupełniane elementy oznakowania.

ZDiK przewiduje, że w sumie może zostać wymalowanych nawet 15 tysięcy metrów kwadratowych oznakowania poziomego w mieście. Prace prowadzone są wieczorami i w nocy, by nie powodować zakłóceń ruchu.

Fot. Paweł Topolski

Źródło: UMT

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe