Tarnów. Nowe dane dotyczące zachorowań na COVID-19. Miasto chce zamknąć dwa duże punkty szczepień

  • 06.07.2021, 15:11
  • Aleksandra Wal
nowe-dane-dotyczace-zachorowan-na-koronawirusa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Brak nowych zachorowań na koronawirusa w ciągu ostatnich 14 dni - takie dane podaje tarnowski magistrat. Do tej pory w mieście można było się zaszczepić w 16 różnych punktach. Teraz ze względu na zmniejszoną liczbę zachorowań planowane jest zamknięcie dwóch punktów szczepień powszechnych.

- Masowe punkty szczepień chyba już wypełniły swoją rolę w pierwszym etapie szczepień na dużą skalę. Punkt szczepień przy ul.Gumniskiej będzie funkcjonował do końca lipca. W tej chwili po prostu już nie ma tyle zgłoszeń. Są szczepionki, natomiast nie zgłasza się tyle osób, ile byłoby potrzeba, żeby uzasadniać utrzymywanie tak dużego obiektu - wyjaśniał Roman Ciepiela, prezydent miasta Tarnowa. 

Prezydent Tarnowa chciałby też zamknąć drugi powszechny punkt szczepień zlokalizowany w Arenie "Jaskółka". Jako że działalność tego obiektu koordynuje Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza, tutaj potrzebna będzie decyzja wojewody. Zdaniem Ciepieli nie ma potrzeby utrzymywania powszechnego punktu szczepień w tej lokalizacji dłużej niż do końca sierpnia. 

- Zwróciłem się do wojewody, jako przedstawiciela rządu, o przeprowadzenie wszystkich czynności w taki sposób, aby można było odzyskać ten obiekt od 1 września i wrócić do organizowania tam wydarzeń sportowych i kulturalnych - mówił prezydent Ciepiela. 

W każdym z pozostałych 14 punktów chętni wciąż będą mieli możliwość się zaszczepić.

Dodajmy, że do tej pory wśród mieszkańców Tarnowa preparat przeciw COVID-19 przyjęło  47 175 osób, z tego 38 324 otrzymało dwie dawki. 
 

Aleksandra Wal

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe