Trzymaj Się Zdrów na odmrożenie sezonu koncertowego

  • 07.06.2021, 12:19
  • CZT
Trzymaj Się Zdrów na odmrożenie sezonu koncertowego

Roztańczony tuchowski rynek pokazujący wspólnotę po pandemicznej izolacji, potrzebę wykonywania profilaktycznych badań piersi i liryczny koncert grupy Pectus w amfiteatrze. Te akcenty Trzymaj Się Zdrów Festival zapamiętają uczestnicy kolejnej edycji imprezy zorganizowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów w partnerstwie z Domem Kultury i samorządem Tuchowa.

 

Festival rozpoczęło wspólne odtańczenie utworu Jerusalema. Piosenka pokazuje solidarność wobec wyzwań związanych z koronawirusem. Taniec pojawił się nieprzypadkowo, impreza od wielu lat propaguje różne formy aktywności jako receptę na zdrowie. Korzyści zdrowotne z tańca w postaci lepszego napięcia mięśniowego i zdrowszego serca są znane od dawna. Kilka prostych kroków w rytm wpadającej w ucho muzyki dało wszystkim mnóstwo radości. Zaproszenie do tej inicjatywy prócz współorganizatorów imprezy przyjęli także strażacy i festiwalowa publiczność.

 

Trzymaj Się Zdrów Festival propagował program profilaktycznych badań piersi Zrób to mammo! skierowany do pań pomiędzy 50. a 69. rokiem życia. Jak mówiła w amfiteatrze Magdalena Gębica, menadażer projektu, wykonywane w Centrum Zdrowia Tuchów bezpłatne badania mammograficzne pozwalają na szybkie wykrycie zmian onkologicznych, a co za tym idzie, zwiększają szanse na skuteczne wyleczenie choroby. Panie mają też zagwarantowany zwrot kosztów dojazdu. A w sytuacji kiedy opiekują się kimś obłożnie chorym w swojej rodzinie mogą liczyć na opiekę zastępczą na czas wykonania badań. Z badań skorzystało już 3 200 pań, a rejestrować się można pod numerem telefonu 604 430 775

 

Imprezę zakończył akustyczny koncert gwiazdy wieczoru – grupy Pectus. Prócz piosenek znanych i lubianych zagrała ona też kilka nowych utworów. Muzycy pochodzący z pobliskich Bogoniowic nawiązali świetny kontakt z publicznością. Jak zdradzili, dwóch spośród czterech braci Szczepaników tworzących grupę przyszło na świat właśnie w tuchowskim szpitalu. Lider grupy Tomasz Szczepanik opowiadał też sporo o domu rodzinnym, o wyniesionych z niego wartościach, braterstwie i tradycjach. W imieniu całej rodziny przekonywał też, że Pogórze to najpiękniejszy rejon na świecie.

 

CZT

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe