Tarnów. Po 4 latach od zdarzenia sąd uznał winnym kierującego motocyklem crossowym

  • 13.05.2021, 12:00
  • Daria Kurczab
po-4-latach-od-zdarzenia-sad-uznal-winnym-kierujacego-motocyklem-crossowym.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W grudniu ubiegłego roku do Sądu Rejonowego w Tarnowie wpłynął akt oskarżenia, przeciwko mężczyźnie, który według Sławomira Leszko 7 czerwca 2017 roku doprowadził do wypadku, w którym doznał skomplikowanego złamania nogi. Ku jego zdziwieniu sąd pierwszej instancji uznał jego winę, uzasadniając, że mężczyzna powinien był zjechać z toru jazdy motocykla crossowego, a nie zatrzymywać się. Sławomir Leszko z werdyktem Temidy nie mógł się pogodzić i nie krył rozczarowania, dlatego sam złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

- Sąd uznał oskarżonego za winnego zarzucanego mu czynu, czyli za winnego tego, że umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prowadził motocykl z prędkością około 50 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 30 km/h i poprzez tę nieprawidłową technikę jazdy przyczynił się do zdarzenia polegającego na zderzeniu motoroweru i motocykla -mówi Tomasz Kozioł.

Jak podkreśla sędzia Tomasz Kozioł, była to jedna z tych sytuacji, gdzie obaj uczestnicy ruchu drogowego przyczynili się do jego zdarzenia.

- Sąd uznał, iż pokrzywdzony w tej sprawie przyczynił się do tego zdarzenia w ten sposób, że również wykonywał nieprawidłowy manewr skrętu na jezdni – mówi Tomasz Kozioł.

Sławomir Leszko czuje się pokrzywdzony w sprawie.

- Od 2017 roku się ciągnie ta sprawa. Nie jestem za bardzo usatysfakcjonowany, ponieważ ucierpiało nie tylko moje zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Przy tej sprawie każdy, kto był na moim miejscu, czułby się pokrzywdzony – mówi Sławomir Leszko.

Oskarżonemu mężczyźnie została wymierzona kara 4 miesięcy ograniczenia wolności w zawieszeniu. Zasądzono również świadczenie na rzecz pokrzywdzonego w kwocie 400 złotych oraz obciążono częściowo kosztami sądowymi.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe