Termomodernizacja I LO, remont dróg, izby przyjęć i prosektorium. Kolejne inwestycje na Powiślu

  • 10.05.2021, 16:42
  • Natalia Tryba
powisle-inwestycje.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Fundusz Dróg Samorządowych a teraz Fundusz Rozwoju Dróg Lokalnych to środki, które w znacznym stopniu zasilają budżety gmin i powiatów z przeznaczeniem na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki dofinansowaniom powstaje nowoczesna infrastruktura, która przyczynia się do podnoszenia poziomu życia i rozwoju gospodarki. Powiat dąbrowski otrzymał z tego źródła ponad 4 miliony złotych na dwa zadania.

- Jedno z nich to zadanie „Przebudowa drogi 1324K w miejscowości Nieczajna Górna”. To dla nas bardzo ważne zadanie i niebawem ogłosimy przetarg. Otrzymaliśmy na ten cel ponad 3 miliony złotych. Pierwszy etap będzie wynosił ponad 5 milionów złotych - mówił Lesław Wieczorek - starosta powiatu dąbrowskiego.

Brakujące 1,5 miliona złotych powiat dąbrowski pozyskał z Funduszu Inwestycji Lokalnych, co pozwoli na całkowite, zewnętrzne finansowanie tego zadania. Druga część tego dofinansowania z Funduszu Dróg Lokalnych to ponad 700 tys. złotych

- Na przebudowę skrzyżowania w miejscowości Ujście Jezuickie - jest to zbieg dwóch dróg powiatowych 1301 i 1302. I to zadanie również ogłosimy i będziemy chcieli je zrealizować - mówił Lesław Wieczorek.

Fundusz Inwestycji Lokalnych pozwoli także na przeprowadzenie innych, ważnych dla Powiśla, inwestycji.

- Otrzymaliśmy ponad 2 miliony złotych na dwa zadania. Pierwsze zadanie to milion i 300 tys. złotych na remont i termomodernizację I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej. Cieszymy się z tego dofinansowania, ponieważ w tym roku liceum obchodzi 100-lecie, dlatego te inwestycje w infrastrukturę szkolną będą potrzebne i pożądane - dodał starosta.

Pozostałe wsparcie trafi do dąbrowskiego szpitala. Dyrekcja przewiduje szereg inwestycji w tym remont izby przyjęć oraz prosektorium. Jak podkreślał starosta powiatu dąbrowskiego – bez dodatkowych środków takie inwestycje nie byłyby możliwe.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe