Rekordy czytelnicze w bibliotekach gminy Tarnów

  • 20.04.2021, 15:05
  • Natalia Tryba
gmina-ksiazki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Choć początkowo pandemia sparaliżowała wszystkie instytucje kultury - bibliotekom powoli udaje się odzyskać zainteresowanie czytelników. Filie w Tarnowcu, Woli Rzędzińskiej i Zgłobicach przeżywają oblężenie, a marzec był miesiącem rekordowym pod względem wypożyczeń. Liczby, o których mowa, to ponad tysiąc książek w domach mieszkańców Gminy Tarnów - w ubiegłym roku nie było tak optymistycznie.

Największą popularnością cieszą się nowości wydawnicze.

Zainteresowanie jest tak duże, że mieszkańcy zapisują się do kolejek. Ale nowości to nie jedyna rzecz, która motywuje czytelników. Trwa akcja finansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mała książka – wielki człowiek”, która cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dodatkowo 10 pierwszych osób z kompletem 10 naklejek otrzyma z gminnego Centrum Kultury i Bibliotek ekstra nagrody – książeczki interaktywne. Centrum Kultury i Bibliotek ponadto, do końca roku, obdaruje zestawami gminnych gadżetów wszystkich uczestników akcji „Mała książka – wielki człowiek”.
Przypomnijmy, w reżimie sanitarnym pracują wszystkie trzy gminne placówki biblioteczne. Funkcjonują one poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00.
 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe