Kryzys gospodarczy omija Tarnów? Pandemia nie zachwiała lokalnym rynkiem pracy

  • 15.01.2021, 12:30
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-01-15-pup-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gdy wybuchła pandemia w Polsce obawy były i to spore. O efekt lockdownu i wprowadzanych ograniczeń niepokoili się i pracodawcy i pracownicy. Jednak jak się okazuje, trwająca od dziesięciu miesięcy pandemia w naszym kraju nie zachwiała lokalnym rynkiem pracy. Mimo wielu obaw firmy w Tarnowie i regionie potrafią radzić sobie w dobie kryzysu.

Stabilną sytuację lokalnej gospodarki potwierdza choćby poziom zainteresowania instrumentami pomocowymi, takimi jak tarcze antykryzysowe czy bezzwrotne dotacje. Wraz z początkiem stycznia ruszyła kolejna edycja bezzwrotnej dotacji do 5 tysięcy złotych na utrzymanie miejsc pracy – jak się okazuje wniosków wpłynęło mniej niż zakładano.

Lokalni pracodawcy nadal szukają też pracowników. W ubiegłym roku do urzędu wpłynęło około 7 tysięcy ofert pracy, to o 700 zgłoszeń mniej niż w 2019 roku.

W ubiegłym roku liczba bezrobotnych w mieście i powiecie kształtowała się na poziomie od 7 800 do 8 000 osób pozostających bez pracy. Obecnie stopa bezrobocia w Tarnowie to 5,3 % a w powiecie 6,8 %. Dane z miasta są zbliżone do poziomu bezrobocia na terenie całej Małopolski.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe