Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie w walce z pandemią: "Organizujemy kolejne miejsca po to, żeby przyjąć pacjentów"

  • 03.11.2020, 11:46
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-11-03-szpital-pacjenci-z-covid-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Około 100 pacjentów z COVID-19 jest leczonych w tarnowskim szpitalu św. Łukasza. Aż 20 z nich potrzebuje pomocy respiratora. Jak wyjaśnia dyrektor placówki na polecenie wojewody małopolskiego i w uzgodnieniu z Marszałkiem Województwa Małopolskiego na bieżąco są w szpitalu tworzone nowe łóżka dla pacjentów z koronawirusem.

Dodajmy, że w uzgodnieniu z wojewodą małopolskim, Marszałkiem Województwa Małopolskiego oraz władzami miasta w Tarnowie ma powstać szpital tymczasowy w którym będą leczeni pacjenci z COVID. W organizacji tego przedsięwzięcia ma pomóc m.in. Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe