Tarnów. Kolejne inwestycje drogowe wkrótce zostaną oddane do użytku. W planach jest również modernizacja węzła przesiadkowego Krakowska-Planty

  • 14.09.2020, 11:03 (aktualizacja 14.09.2020, 11:54)
  • Daria Kurczab
tar_2020-09-14_inwestycje_drogowe_michalekmovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dwie z trzech inwestycji drogowych są już na etapie finalnym. Mowa tu o remoncie na ul. Krakowskiej oraz ul Sportowej. Ta ostatnia jest duża inwestycją, która była związana z budową kolektora odwadniającego.

Zasadnicza część prac przy budowie węzła przesiadkowego Kochanowskiego-Chyszowska już została wykonana. ZdiK zakontraktował kolejną inwestycję związaną z przebudową węzła przesiadkowego Krakowska-Planty. Efektem tych inwestycji ma być ułatwienie poruszania się po Tarnowie kierowcom, rowerzystom i osobom korzystającym z transportu publicznego. Projekt będzie przewidywał znaczną modernizację węzła przesiadkowego, co sprawia, że koszt inwestycji przekracza kwotę jednego miliona zł. Projekty dotyczące integracji transportu publicznego to nowoczesne rozwiązania coraz częściej stosowane w polskich i europejskich miastach. Ich zasadniczym celem jest poprawa jakości i dostępności transportu zbiorowego, a także zapewnienie pasażerom komfortu i bezpieczeństwa.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paweł
Paweł 18.09.2020, 16:12
Oby było lepiej niż obecnie. Trzymam kciuki! Mam nadzieję, że wszyscy kierowcy będą zadowoleni z inwestycji i inni uczestnicy ruchu.

Pozostałe