„Nastawialiśmy się na 2-3 miesiące walki z pandemia, a to mogą to być lata”. Trudna sytuacja w krakowskim szpitalu

  • 06.09.2020, 18:28
  • TVN24/x-news
„Nastawialiśmy się na 2-3 miesiące walki z pandemia, a to mogą to być lata”. Trudna sytuacja w krakowskim szpitalu
Kraków. Kraków mimo, że w piątek (4.09) wypadł z żółtej strefy to sytuacja Covidowa wciąż jest poważna. W sobotę w Małopolsce potwierdzono 120 osób nowych zakażeń, a w samym Krakowie 20 osób. W mieście zmarło kolejne siedem osób. Wykryto również kolejne duże ognisko koronawirusa w sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie zakażonych jest co najmniej 35 sióstr zakonnych. Przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przyznają, że sytuacja jest trudna dla pracowników służby zdrowia.

Dyrektor placówki Marcin Jędrychowski przyznał, że Ministerstwo Zdrowia z nim się nie kontaktowało. - Nie było chociażby zapytania, czy jako Szpital Uniwersytecki dalej chcemy pozostać szpitalem zajmującym się Covidem – podkreślił.

Dr Konstanty Szułdrzyński podkreślił, że trudna jest organizacja pracy w szpitalu, ponieważ lekarze muszą pracować często w weekendy i w nocy. - Na początku nastawialiśmy się na 2-3 miesiące walki z pandemia, a teraz się okazuje, że to mogą to być lata nawet i zastanawiamy się jak to poukładać – dodał.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe