Grał w meczach, mimo że był zakażony koronawirusem. Piłkarzowi Kmity Zabierzów grozi do 8 lat więzienia oraz 30 tysięcy zł grzywny

  • 23.08.2020, 15:19
  • TVN24/x-news
Grał w meczach, mimo że był zakażony koronawirusem. Piłkarzowi Kmity Zabierzów grozi do 8 lat więzienia oraz 30 tysięcy zł grzywny
Piłkarz Kmity Zabierzów pojechał na mecz ze Świtem Krzeszowice, choć został objęty domową izolacją z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. 28-latek przebywa teraz w areszcie. Prokurator przedstawił mu zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia osób, poprzez szerzenie epidemii.

Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto sanepid może nałożyć na niego karę w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych.
- Otrzymaliśmy powiadomienie, że z mieszkania w jednym z krakowskich apartamentowców wyszedł mężczyzna, który powinien przebywać na kwarantannie. Dzień wcześniej otrzymał on pozytywny wynik badania, dotyczący zakażenia koronawirusem. Po kilku godzinach wrócił on do mieszkania i został zatrzymany. Postawiono mu zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia osób, poprzez szerzenie epidemii. Okazało się, że 28-latek udał się do Krzeszowic na wyjazdowy mecz swojej drużyny - Kmity Zabierzów. Naraził zawodników swojej i przeciwnej drużyny oraz sędziów i trenerów. Sanepid prowadzi też swoje postępowanie, badając kontakty tego mężczyzny. Może nałożyć na niego karę w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych, a w związku z zarzutem postawionym w prokuraturze grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Ustaliliśmy też, że przybywał on na kwarantannie już wcześniej, gdy czekał na wynik badania. Uczestniczył też w meczu swojej drużyny z Borkiem Kraków w Zabierzowie. Prawdopodobnie wówczas również był zakażony i tam też mogło dojść do rozprzestrzeniania się koronawirusa - powiedział młodszy inspektor Sebastian Gleń.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe