"Pacjentów przybywa szybciej niż jesteśmy w stanie wypisywać". Rekord zakażeń koronawirusem w Małopolsce

  • 15.08.2020, 21:57
  • TVN24/x-news
"Pacjentów przybywa szybciej niż jesteśmy w stanie wypisywać". Rekord zakażeń koronawirusem w Małopolsce
Kraków. Rekord zakażeń koronawirusem W Małopolsce odnotowano rekord zakażeń koronawirusem. W ciągu doby potierdzono tam 184 nowe przypadki COVID-19. Niepokojący bilans przekłada się na trudną sytuację służby zdrowia. Jedyny w regionie szpital jednoimienny, dedykowany pacjentom z koronawirusem jest przeciążony. Dyrektor placówki Marcin Jędrychowski alarmuje, ŻE wkrótce zacznie brakować miejsc. Sytuacja jest poważna, bo w Małopolsce ognisk koronawirusa wciąż przybywa.

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 52 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 28 kobiet i 24 mężczyzn, w wieku od 6 do 84 lat, z powiatu nowosądeckiego (24 osoby), nowotarskiego (9 osób), Nowego Sącza (7 osób), powiatu suskiego (4 osoby), wadowickiego, oświęcimskiego i myślenickiego (po 2 osoby) oraz Krakowa i powiatu bocheńskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 2075 ozdrowieńców.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 150 osób. To 76 kobiet i 74 mężczyzn, w wieku od 2 do 83 lat, z Krakowa (46 osób), powiatu nowosądeckiego (24 osoby), nowotarskiego (22 osoby), Nowego Sącza (11 osób), powiatu krakowskiego (8 osób), wielickiego (6 osób), powiatów oświęcimskiego i myślenickiego (po 5 osób), wadowickiego i gorlickiego (po 4 osoby), limanowskiego  i brzeskiego (po 3 osoby), suskiego, dąbrowskiego i olkuskiego (po 2 osoby) oraz powiatu tarnowskiego, bocheńskiego i miechowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 5 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 5407 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 97-letniej kobiety z powiatu bocheńskiego oraz 81-letniego mężczyzny z Krakowa, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 90.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

TVN24/x-news

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe