Tarnów. Kierowca autobusu miejskiego śmiertelnie potrącił rowerzystę

  • 01.08.2020, 10:13
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-08-01-wypadek-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Około godziny 8.00 rano przy ul. Ablewicza w Tarnowie doszło do potrącenia rowerzysty przez kierowcę autobusu miejskiego. Niestety 63-latek poruszający się jednośladem nie przeżył. Na miejscu pracowały służby i prokurator.

Jest to już 4 ofiara śmiertelna w przeciągu 4 dni w regionie tarnowskim, w tym drugi rowerzysta.

Szczegóły w materiale wideo. 

Wioletta Zarębska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sac
Sac 02.08.2020, 20:10
Mozna samemu pojezdzic ciezarowka albo autobusem pelnym ludzi i sie madrzyc jak ktos ci pod maske wjezdza
K.K.
K.K. 02.08.2020, 11:11
Drogi Kierowco z osobówki ustąp miejsca większemu i nie zmuszaj go wykonywania manewrów w których to ty czujesz się gorszy ale podkreślam nie zagrożony !!!!!! Naucz się kultury i nie pokazuj ze jesteś lepszy bo jesteś mniejszy i szybszy !!!!! I ci się uda !!!
A teraz czas na święte krowy !!! piesi na pasach oraz rowerzyści Zacznijcie używać narządu wzroku właśnie po to aby nikt nie musiał pisać tych głupot jak ci specjaliści na dole !!!!!
To ze posiadam broń nie daje mi prawa do tego ze mogę ja użyć w każdej sytuacji oczywiście to przenośnia dla tych mało inteligentnych !!!!!
Jak widać w życiu nic się nie uda,na wszytko mamy wpływ my ludzie i każdy bierze odpowiedzialność kiedy wsiada za kierownicę lub jednoślad i nie myśli tylko kieruje się swoimi zasadami Tak to działa niestety ....
Szczere wyrazy współczucia dla rodziny który zginął oraz dużo siły dla Kierowcy który napewno do końca życia nie zapomni tego dnia ....


Grzesiek
Grzesiek 02.08.2020, 12:20
Prawda jestem rowerzysta i to fakt że niektórzy nie myślą przykładu nie trzeba daleko szukać ostatnio na zielonym czekam na przejściu dla pieszych i oczywiście za mną również jedzie starszy pan +/- 60 70 lat i co oczywiście przejeżdża na czerwonym a jak bym ją tak przejechał zaraz by było jaka ta młodzież nie wychowana a jak by nie było przykład idzie z góry niektórzy to powinni mieć zakaz prowadzenia nawet roweru
Al
Al 02.08.2020, 10:06
Prawda jest taka że zginął człowiek tragedia dla jego rodziny i kobiety która prowadziła autobus straszna trauma, mieszkam na Ablewicza i kto wie o czym mówię przyzna mi rację.Skrecajac z JP w Ablewicza trzeba mieć opanowanie pomijam pierwszych rowerzystów rolkarzy ludzi z psami. Tam porostu od świateł auta się rozpędzają a Ty kierowco weź włącz kierunek w prawo i myśl o tym że TIR ci siedzi na d...e bo nagle ci wyskakuje ktoś na ścieżce rowerowej i ogarnij to tak aby przepuścić pieszych a ktoś żeby ci ni wjechał w tył auta tam już dawno powinien być pas do skrętu w prawo ale nie będzie bo to nasze miasto umiera i nie ma nim kto zarządzać Udanej niedzieli jeszcze raz kondolencje dla rodziny i współczucie dla kierowcy autobusu może choć MPK zapewni tej pani pomoc psychologa pozdrawiam Al.
Takisobie
Takisobie 02.08.2020, 09:25
Nie jestem z waszego miasta ale jeżdżę autobusem proponuje usiąść wszystkim mądrym za sterami autobusu lub ciężarówki i wtedy dopiero się wypowiadać wszyscy mądrzy gdzie ich nie ma
F.MG.
F.MG. 02.08.2020, 09:41
Dokładnie zasiąść za kierownicę Autobusu pełnego ludzi i wpuścić ich w miasto :) Przyjęcia do MPK Tarnów są co chwilę więc nie widzę problemu .
Rp8
Rp8 02.08.2020, 08:38
Kiedy czytam te komentarze to odnoszę wrażenie że niektórzy nie mają w samochodzie hamulców. Na złom oddaj jak się do jazdy nie nadaje, albo zwolnij przy przejściu jeśli nie masz dobrej widoczności i problemu nie będzie. Bo chyba głównie na tym polega zachowanie szczególnej ostrożności. A jeżeli nie znasz przepisów to oddaj prawo jazdy. Będzie mniej wypadków.
S M
S M 02.08.2020, 11:53
Do czego odnosi się ten komentarz bo nie rozumiem Piszesz takie pierdoły nie znając sytuacji to ja Ci powiem jak się nazywasz na pierwsze masz Roman na drugie Debil a nazwiska jeszcze nie rozgryzłem
Kuba
Kuba 02.08.2020, 07:25
Teraz wszyscy kierowcy Mpk są ćpunami, mordercami i pijakami wszystkich pozamykać
Jarcio
Jarcio 01.08.2020, 21:32
Od jakiegoś czasu obserwuję że kierowcy autobusu w Tarnowie wygrali prawo jazdy na loterii i tym samym są potencjalnymi mordercami ile to razy na Jana Pawła II zatrzymałem się na lewym pasie widząc czerwone a wielcy państwo z MPK na czerwonym. Czy autobus włączający się z pasa zanikającego na Mickiewicza obok PWSZ spycha samochody prawidłowo jadące ponadto posiadające pierwszeństwo. Kolejnym niezrozumiałym zjawiskiem jest ściganie się z wyprzedzającym samochodem czy to autobusu nie wolno wyprzedzać bo sam Bóg nim jedzie ?
K.K
K.K 02.08.2020, 12:53
Zapraszam do pracy Jako Kierowca Autobusu Miejskiego wtedy zaobserwujesz jeszcze więcej i twoje wypowiedzi będą miały sens!!!!
Wtedy ocenisz czy Kierowca To morderca,
,rajdowiec i spychacz!!!
F.MG.
F.MG. 02.08.2020, 09:03
Widzę że specjalista od wszystkiego :P Autobusy miejskie to Demony prędkości hehe . Jak nie masz czym to nie wyprzedzaj :)
Xyz
Xyz 02.08.2020, 08:16
Skoro twierdzi Pan, ze kierowcy MPK to potencjalni mordercy, którzy to wygrali prawo jazdy na loterii... To w takim razie podejrzewam, że Pan dostał prawo jazdy za masło i śmietane i jest Pan idealnym kierowcą i myślę, że praca w MPK to Pana spełnienie marzeń i uratowałby Pan wiekszość tarnowian przed jak to Pan nazwał ' Potencjalnymi mordercami ' Po tym co Pan pisze... Sądzę, że widzi Pan wokół tylko innych, którzy według Pana łamią przepisy, a sam Pan na siebie uwagi nie zwraca... !
A kto kim według Pana jest i czy łamie przepisy to nie powinno Pana to interesować bo od takich rzeczy i spraw są odpowiedni służby !
Piotr
Piotr 01.08.2020, 20:12
Znów wina przepisów...
Usunąć pierwszeństwo przejazdów dla jednośladów na przejściach dla pieszych!!!
Chory przepis!!! Urzędniczy wymysł bez związku z rzeczywistością!!
F.GM.
F.GM. 01.08.2020, 17:20
Więcej przejazdów dla rowerów niech zrobią w miejscach mało widocznych jak na ul. Klikowska -Romanowicza albo jeszcze lepiej Kwiatkowskiego -Moscice Plac ... I nowość w Tarnowie Kontrpasy na ulicach jedno kierunkowych . I więcej w mediach o tym że pieszy i rowerzysta ma bezwzględne pierwszeństwo !!! Będzie bezpieczniej :P
Tarnowiak