Planowana budowa Sądeczanki i pomoc województwa małopolskiego w razie powodzi tematami rozmów polityków u starosty brzeskiego

  • 22.06.2020, 21:08
  • Wioletta Zarębska
loadingŁaduję odtwarzacz...
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Edward Czesak z Zarządu Województwa Małopolskiego spotkali się ze starostą brzeskim Andrzejem Potępą. Mowa była o pomocy województwa małopolskiego w związku z trudną sytuacją hydrologiczną w sąsiednim powiecie, a także rozmawiano o inwestycjach drogowych na terenie powiatu. Wśród nich poruszano kwestię budowy Sądeczanki i wchodzącej w jej skład zachodniej obwodnicy Brzeska.

Jeszcze w tym miesiącu ma zostać ogłoszony przetarg na projektowanie i budowę obwodnicy Brzeska, która jest fragmentem Sądeczanki. GDDKiA planuje zakończyć budowę tego odcinka w 2023 roku.

W trakcie spotkania w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brzesku mowa była też o zagrożeniu hydrologicznym i związanej z tym pomocą, którą gwarantuje województwo małopolskie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe