Region. Zamaskowani bohaterowie z PWSZ nadal w akcji!

  • 29.05.2020, 12:59
  • Źródło: PWSZ w Tarnowie
Region. Zamaskowani bohaterowie z PWSZ nadal w akcji!
Kilkadziesiąt studentek i studentów Pielęgniarstwa i Fizjoterapii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie niemal od początku walki z epidemią koronawirusa uczestniczy w niej na „pierwszej linii frontu”. Młodzi ludzie pracują jako wolontariusze pomagając etatowym pracownikom placówek ochrony zdrowia w tym wyjątkowo trudnym czasie. Swoją odważną i piękną postawą zasłużyli na słowa uznania i podziękowania. Pełną listę wolontariuszy zamieszczamy poniżej.

- Bardzo doceniamy to wsparcie, ponieważ są to dla nas ciężkie czasy. Jesteśmy podbudowani postawą tych młodych ludzi, którzy w tej wyjątkowej i niełatwej sytuacji wykazali się nie tylko profesjonalizmem, ale także empatią i bezinteresowną chęcią niesienia pomocy, tak ważnymi w przyszłej pracy w zawodzie medycznym - mówi prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych, lek. med. Jarosław Kolendo.

Prezes największej miejskiej przychodni wystosował nawet na ręce Rektora PWSZ list, w którym oficjalnie dziękuje Studentom i Pracownikom Uczelni za wsparcie w tym trudnym czasie.

- Bardzo dziękuję wszystkim członkom społeczności akademickiej PWSZ za postawę w trakcie walki z rozprzestrzenianiem wirusa. Słowa uznania należą się oczywiście studentom-wolontariuszom, ale także osobom, które w wolnym czasie szyły maseczki, drukowały elementy przyłbic, czy przygotowywały potrzebny placówkom ochrony zdrowia sprzęt, jak np. system monitorujący temperaturę ciała pacjentów – wymienia p.o. Rektora PWSZ, dr hab. inż. Józef Kania, prof. PWSZ. - Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli wyrazić im naszą wdzięczność osobiście, gdy sytuacja zostanie w pełni opanowana, a studenci wrócą w mury Uczelni – dodaje.

Jedną z koordynatorek akcji wpierania placówek ochrony zdrowia jest dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. PWSZ, Prorektor ds Współpracy i rozwoju PWSZ, a także czynna zawodowo pielęgniarka. - Nasi studenci to prawdziwi bohaterowie. Należą im się wielkie brawa i słowa najwyższego uznania. Jestem dumna, że Katedra Pielęgniarstwa ma tak wspaniałych studentów. Jako pielęgniarka wiem doskonale, że praca w szpitalach, przychodniach, czy innych placówkach ochrony zdrowia jest trudna i wymagająca nawet w normalnych warunkach, a oni nie zawahali się poświęcać dla pacjentów w najtrudniejszym dla nas czasie. To wymagało wielkiej odwagi i poświęcenia. Dziękuję im za to z całego serca – mówi Prorektor Kołpa. - Słowa podziękowania kieruję także do moich koleżanek z Katedry Pielęgniarstwa, które koordynują akcję, Pana Rektora, który nas wspiera od początku, zaangażowanych w akcje pracowników Uczelni oraz personelu wszystkich placówek, do których trafili nasi studenci – dodaje.

Wolontariacka praca studentów to nie jedyny sposób, w jaki studenci i pracownicy PWSZ pomagają w walce z koronawirusem. Od początku wybuchu pandemii w Uczelni uszyto kilka tysięcy maseczek, które trafiły później do potrzebujących, a ponadto – korzystając z technologii 3D, drukowano części do przyłbic dla personelu medycznego. Pracownicy Katedry Elektrotechniki Wydziału Politechnicznego pod kierunkiem dr Agnieszki Lisowskiej-Lis stworzyli także - dla Szpitala św. Łukasza w Tarnowie - stanowisko do pomiaru temperatury ciała na odległość wykorzystujące minikamerę na podczerwień.

Źródło: PWSZ w Tarnowie

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe