Tarnów będzie siedzibą Małopolskiego Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE

  • 27.05.2020, 10:23
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-05-27-lakoratorium-tarnow-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE powstanie w Tarnowie. Jego zadaniem będzie wsparcie edukacji zdalnej na terenie całego województwa. Laboratorium ruszy od czerwca i będzie miało szereg projektów do zrealizowania. W jego ramach ma też zostać wytypowane 10 szkół, które eksperci przystosują do edukacji cyfrowej.

Laboratorium ma powstać w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej i Pakietu Edukacyjnego. Ten cały pakiet warty jest 35 milionów złotych, z czego lwia część środków pochodzi z Unii Europejskiej. To pierwszy i jedyny taki projekt w Polsce. Organizatorem i operatorem laboratorium będzie Stowarzyszenie "Miasta w Internecie", które od lat zrzesza ekspertów i praktyków z dziedziny rozwoju cyfrowego.

W ramach laboratorium władze województwa chcą też uruchomić wypożyczalnie sprzętu do nauki online.

Dodajmy, że porozumienie o współdziałaniu przy realizacji Pakietu Edukacyjnego, w ramach którego powstaje laboratorium, podpisano w I Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe