Tarnów. Pseudokibice zatrzymani. W wynajmowanym domu mieli maczety, broń gazową i trenowali się do bójek

  • 08.11.2019, 13:44 (aktualizacja 08.11.2019, 17:05)
  • Żródło: KMP Tarnów
tar-2019-11-08_kibolegot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policjanci wydziału kryminalnego komendy miejskiej Policji w Tarnowie, po kilkumiesięcznej pracy zatrzymali 8 pseudokibiców jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 17 do 29 lat stanowili trzon grupy.

Prowadzone od wakacji czynności ukierunkowane na zwalczenie przestępstw i wykroczeń jakich dopuszczały się grupy młodzieżowe identyfikujące się jako kibice dwóch zwaśnionych tarnowskich klubów piłkarskich doprowadziły do ustalenia składu jednej z nich oraz pozycji jaką w niej zajmują poszczególni członkowie. Policjanci ustalili, że kibole przygotowują się do walk ulicznych, a w tym celu spotykają się w jednym z mieszkań na terenie Tarnowa. Mężczyźni urządzili sobie w nim w pełni wyposażoną i przygotowaną do walk salę, w której nie mogło zabraknąć wszelkiego rodzaju ochraniaczy, rękawic oraz worków treningowych. Jak się później okazało, w mieszkaniu tym policjanci zabezpieczyli jednak sprzęt, którego nie można nazwać sportowym, a który był wykorzystywany przez kiboli podczas bójek na ulicy, tj.: maczety, broń gazową, ręczne miotacze gazu oraz kominiarki w barwach klubowych.

Wczoraj kompletnie zaskoczeni pseudokibice tj. ośmiu mężczyzn z Tarnowa, w wieku od 17 do 29 lat, zostali zatrzymani przez policjantów, którzy przeprowadzili także przeszukania ich miejsc zamieszkania. Po doprowadzeniu do miejscowej prokuratury zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w kilku pobiciach o charakterze chuligańskim, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
Również wczoraj, wieczorem, sześciu z zatrzymanych mężczyzn zostało doprowadzonych do sądu, który zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałej dwójki prokuratura zastosowała dozór policyjny.

Sprawa jednak ma charakter rozwojowy i tarnowscy śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: KMP Tarnów

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Przeciętny Obywatel
Przeciętny Obywatel 08.11.2019, 14:33
No i bardzo dobrze, trzeba czyścić miasto z takich zwierząt bez honoru.

Pozostałe