Tarnów. ZAZ zatrudni 10 dodatkowych osób, jest to możliwe dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego

  • 04.10.2019, 16:35
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-10-04-sloneczne-zwgorzemoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Województwo Małopolskie dofinansuje zatrudnienie dziesięciu osób w Zakładzie Aktywności Zawodowej "Słoneczne Wzgórze" w Tarnowie. Przypomnijmy, że to placówka stworzona z myślą o osobach niepełnosprawnych, które chcą pracować. Te 10 dodatkowych etatów uda się stworzyć dzięki wnioskowi klubu radnych PiS, który zwrócili się do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie.

W ZAZ "Słoneczne Wzgórze" zatrudnione jest 54 osoby, w tym prawie 40 z nich ma orzeczenie o niepełnosprawności. Głównie zatrudnianie są tam osoby z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Dodajmy, że już wiadomo, że od początku stycznia zatrudnionych zostanie jeszcze 5 dodatkowych osób. Pieniądze na ich wynagrodzenia również będą pochodzić z Województwa Małopolskiego. Z kolei, w kolejce do pracy czeka około 60 niepełnosprawnych z subregionu tarnowskiego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe