Minister Zbigniew Ziobro w Brzesku. W trakcie wizyty przekazano dofinansowania dla OSP

  • 01.10.2019, 10:59 (aktualizacja 01.10.2019, 11:35)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-10-01-strazmoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Minister Zbigniew Ziobro przyjechał do Brzeska, by spotkać się ze strażakami PSP i OSP z terenu powiatu tarnowskiego i brzeskiego. W trakcie tej wizyty przekazał środki z Funduszu Sprawiedliwości na dofinansowanie zakupu dwóch wozów strażackich dla OSP Biadoliny Radłowskie (gmina Wojnicz) i OSP Górka (gmina Szczurowa). W tym spotkaniu uczestniczyli również mecenas Piotr Sak oraz Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Fundusz Sprawiedliwości, z którego pieniądze przeznaczono na zakup samochodów dla OSP, nie czerpie z kieszeni podatników, ponieważ rozdysponowuje pieniądze zasądzone przez sądy od sprawców przestępstw w ramach tzw. nawiązek. W ciągu ostatnich trzech lat na pomoc strażakom przeznaczono z tego funduszu ponad 100 milionów złotych.

To nie jedyny powód, który sprawił, że minister Ziobro pojawił się w Brzesku, jak sam mówił przyjechał tu również po to, by wesprzeć mecenasa Piotra Saka, kandydata do Sejmu RP.

Mecenasa Piotra Saka w ostatnim czasie poparła też Beata Kempa, posłanka do Parlamentu Europejskiego.

Wioletta Zarębska

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe