Tarnów. Śmiertelny wypadek w Mościcach

  • 22.07.2019, 13:44
  • Natalia Tryba
tar-2019-07-22_moscice_wypadek_got.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej spowodowało niegroźną kolizję z innym uczestnikiem ruchu. Ucieczka z miejsca kolizji doprowadziła do kolejnego, poważniejszego zdarzenia, kolizji z autobusem komunikacji miejskiej, a w konsekwencji zgon sprawcy.

Kierowca opla doprowadził do kolizji z fiatem, a następnie uderzył w stojący na zajezdni autobus, wbijając się pod jego tylni zderzak. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego oraz jednostkę straży pożarnej, która zabezpieczyła wycieki płynów technicznych z pojazdów.

Policjanci na miejscu ustali, że kierowca opla, to 61-letni mieszkaniec Tarnowa, który jadąc ulicą Czerwonych Klonów, zignorował nadawany sygnał świetlny koloru czerwonego i wjechał na skrzyżowanie. Tu doprowadził do kolizji z fiatem, którego kierowca jechał w kierunku Wierzchosławic, a następnie wjechał na zajezdnię autobusową i uderzył w tył zaparkowanego autobusu komunikacji miejskiej w Tarnowie. W tym czasie w autobusie był jedynie jego kierowca, nie było pasażerów. Na miejsce przybyli ratownicy, którzy udzielali pomocy rannemu kierowcy. Świadkowie tego zdarzenia mówią, że wyczuwalna była od kierującego silna woń alkoholu. Został on zabrany z urazem głowy oraz klatki piersiowej do tarnowskiego szpitala, gdzie została pobrana krew na zawartość alkoholu. Pozostali uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń.

W nocy dyżurny lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie przekazał, że mężczyzna około godziny 2 w nocy zmarł.

Obecnie Komenda Miejska Policji w Tarnowie prowadzi czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego wypadku.

Tarnowscy policjanci w dalszym ciągu apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, bezwzględnego przestrzegania znaków drogowych oraz niewsiadanie za kierownicę swoich samochodów po spożyciu alkoholu lub substancji podobnie działających.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bajka
bajka 02.08.2019, 14:49
to nie wiek zawinił tylko alkohol i takim dożywotnio prawo jazdy trzeba zabierac
Lila
Lila 22.07.2019, 18:09
a możne ta osoba przechodziła zawał i dlatego skarżył się na bóle w klatce piersiowej? Ale najważniejsze ze było czuć alkohol... sekcja zwłok wykaże prawdę...
uczestnik zdarzenia
uczestnik zdarzenia 03.08.2019, 17:31
Chyba zawał wielokrotny...kierowca był już widziany 1,5 km wcześniej, kiedy jechał pod prąd. Następnie stojąc na skrzyżowaniu ruszył w auto na skrzyżowaniu. Po tym, przez siłę uderzenia zatrzymał sie...czy człowiek przechodzący zawał, zamiast stać, ruszyłby dalej? Czy woń alkoholu jest bez znaczenia?...ktoś inny mógł stracić życie, dziecko rodziców jadących w uderzony samochód...szkoda słów?
Mirek
Mirek 22.07.2019, 17:08
Ludzie po 60 powinni co roku przechodzić jakieś badania, bo to co wyprawiają na drogach to masakra. Wymuszanie pierwszeństwa to standard. Do tego jeszcze starsza niby odpowiedzialna osoba a wsiada za kółko pijany.

Pozostałe