Tarnowska komunikacja miejska nie pojawi się w pobliskich gminach

  • 22.05.2019, 14:51
  • Maciej Uszko
tar-2019-05-22-komunikacja-nie-dla-gminconver.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Autobusy komunikacji miejskiej w Tarnowie nie będą kursowały do sąsiednich miejscowości. Choć zainteresowanie było duże, to jak na razie, żadna z gmin nie zawarła stosowanej umowy, ani nie złożyła odpowiedniego wniosku. Okazuje się, że główną przeszkodą są finanse. Wydatki na komunikację przekraczałyby możliwości budżetowe gmin.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu władze Tarnowa wystąpiły do samorządów pobliskich gmin z inicjatywą rozszerzenia oferty MPK o nowe miejscowości. Zainteresowanie wykazywali przedstawiciele m.in.: Żabna, Tuchowa i Wojnicza. Obecnie z komunikacji miejskiej w Tarnowie korzystają trzy gminy: Tarnów, Lisia Góra i Pleśna.

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pasażer
Pasażer 21.06.2019, 21:16
Może i nowe ale klimatyzacja w nowych Scaniach to jakaś porażka
Iwona
Iwona 23.05.2019, 11:51
Wracają czasy ze tylko polegać na swoich autonogach trzeba bo nic się nie opłaca
Jacek  Niedojadło
Jacek Niedojadło 22.05.2019, 21:46
Trasport publiczny MZK do Pawęzowa i Śmigna w gminie Lisia Góra to ciągła walka mieszkańców z władzami gminy o utrzymanie linii. Zazdrość innych sołectw też robi swoje.Nie powinnni jednak buntować Wójta o likwdację linii 206, tylko starać się o taki transprt do siebie.
Tarnowscy Busiarze
Tarnowscy Busiarze 22.05.2019, 19:15
Dyrektorek ze ZDIK-u niech najpierw opanuje ten burd3l jaki ma u siebie, a dopiero później zajmie się komunikacją w okolicznych gminach. Zamiast głupio gadać niech w końcu przeglądnie stronę ZDIK z rozkładami prywatnych przewoźników. Co to za instytucja która nawet nie wie co się dzieje na zarządzanych przez nią przystankach. Zero aktualnych rozkładów. Sama DEZinformacja. Skandal. Koniec kawki i wywiadów. Do roboty dyrektorku!
Przeciwko oszustom
Przeciwko oszustom 22.05.2019, 22:03
Nie powini brać takich pieniędzy od gmin bo i tak zarabiajom na biletach a zainteresowanie jest duże rozumiem w pomocy utrzymania ale nie to by płacić jak za przysłowiowe zborze a zarząd MZK się woził za frajer i nie tylko
Wsa
Wsa 22.05.2019, 16:06
Dzisiaj nic się nie da nic się nie opłaca A za czyje pieniądze prezydenci i wójtowie urzędują Są dla ludzi a nie na odwrót.....

Pozostałe