Most w Ostrowie oficjalnie otwarty! Wizytował go premier Mateusz Morawiecki

  • 18.06.2022, 21:25
  • Gabriela Kudła
most-w-ostrowie-oficjalnie-otwarty.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mimo że udostępniony dla mieszkańców jest już od 3 czerwca to w sobotę 18 czerwca, było jego oficjalnie otwarcie. Mowa o długo wyczekiwanym przez kierowców moście na Dunajcu, który po ponad dwóch latach od zamknięcia został oddany do użytku i służy już mieszkańcom. Przeprawa jest najkrótszym połączeniem drogowym pomiędzy autostradą A4 i Mościcami, a jego remont był możliwy dzięki środkom z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 - Most i ta inwestycja jest przykładem wspaniałej współpracy — rządu i samorządu, ale również samorządu powiatowego i samorządu wojewódzkiego. Ten most będzie nam służył przez kolejne dziesiątki lat, jego długość 286 metrów, waga ponad 8 tysięcy ton mówi sama za siebie. Nie będzie go trzeba remontować, nie będzie go trzeba naprawiać. Będzie służył naszym mieszkańcom i z tego bardzo się cieszymy - mówił Roman Łucarz, starosta tarnowski. 

W oficjalnym otwarciu przeprawy pomiędzy Wierzchosławicami a Tarnowem wziął udział premier Mateusz Morawiecki, który zapewniał, że rząd dba o infrastrukturę drogową w najmniejszych miejscowościach. 

 - Polska musi być Polską równych szans i mieszkańcy, którzy dojeżdżali do Tarnowa, objeżdżając ten most, nadrabiając te kilkanaście kilometrów, czyli rocznie można powiedzieć tysiące kilometrów doskonale o tym wiedzą, że żeby wyrównać szanse musi być zaangażowanie ze strony państwa polskiego. Państwo polskie sfinansowało około 2/3 kosztów remontu tego mostu i jego ponownego włączenia do ruchu dla mieszkańców tej części powiatu tarnowskiego - dodał Mateusz Morawiecki, premier RP. 

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk dodał natomiast, że dzięki rządowym programom przyjętym przez parlament możliwe jest wsparcie samorządów. Podkreślił, że tylko w tym roku w Małopolsce realizowanie jest ponad 180 inwestycji na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. 

 - Każdy region w Polsce, każda gmina w Polsce ma prawo do rozwoju. W każdej gminie powinny zostać i są przebudowywane drogi gminne i przebiegające przez nie drogi powiatowe. Do niedawna nie było to możliwe, bo w kasach gmin często brakowało pieniędzy, co jest tutaj niezmiernie istotne. Na odwagę samorządowców, wójtów, burmistrzów, starostów nakłada się wsparcie rządowe - tłumaczył Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. 


Most w Ostrowie zamknięto pod koniec listopada 2019 r. z powodu fatalnego stanu technicznego. Koszt jego remontu wyniósł ponad 35 milionów złotych. Powiat na to zadanie uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 23 milionów złotych. 3 miliony przekazał natomiast Urząd Marszałkowski. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
To ja
To ja 2 dni temu, 14:32
Lektorka z wyraźną wadą wymowy. Ciekawe...
Hehe
Hehe 19.06.2022, 01:09
Co z tego że otworzyli jak dojazd do Ostrowa od Tarnowa przez okoliczne wioski bo ciężko było skończyć remont drogi dojazdowej do mostu i dopiero otwierać żenada na to wszystko po co te pajace przyjechały żeby się pokazać tak to tylko w Polsce może wyglac wszystko przyjechać i cieszyć buziki bo wybory się zbliżają tylko po to jedna wielka żenada
P
sfr
sfr 19.06.2022, 00:30
Ciekawe czy by ten most powstał, gdyby jego budowa nie była nazywana remontem?

Pozostałe