Trwa budowa łącznika A4 z Mościcami, w ramach którego powstaje drugi most na Dunajcu

  • 27.05.2022, 15:34
  • Gabriela Kudła
powstaje-drugi-most-na-rzece-dunajec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wraz z długo wyczekiwanym końcem remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie, nie skończą się problemy kierowców, którzy podróżują w rejonie Kępy Bogumiłowickiej. Ma to związek z budową łącznika autostrady A4 z tarnowskimi Mościcami. Przebudowa w tym miejscu jest obecnie największą inwestycją, którą realizuje Samorząd Województwa Małopolskiego.

 - W zakresie robót drogowych na ulicy Witosa usunięto istniejącą nawierzchnię i chodnik i obecnie trwa wzmocnienie podłoża- mówiła Agnieszka Ćwiertniewicz, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.  

W ramach  inwestycji na rzece Dunajec budowany jest drugi most o długości 800 metrów. W zakresie jego budowy powstały już filary podpór. 

- Trwa obecnie zbrojenie oraz deskowanie segmentów stalowych. Procentowe zaawansowanie robót na całości zadania to około 28% - dodała Agnieszka Ćwiertniewicz. 

Łącznik wierzchosławicki będzie całkiem nową trasą, która ma zostać włączona w ciąg drogi wojewódzkiej nr 973. 

 - W ramach inwestycji ma powstać łącznica o długości około 2,6 km, w tym 500 metrów jest na terenie miasta Tarnowa. Tak samo wykonane ma zostać rondo jednopasowe o średnicy około 45 metrów, oraz obiekt mostowy - tłumaczyla Agnieszka Ćwiertniewicz. 

Łączny koszt inwestycji wyniesie ponad 155 mln zł, w tym 85 % pochodzi z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Budowa łącznika ma potrwać do drugiej połowy 2023 roku. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe