Gdów. O mamach i dla mam, czyli wernisaż wystawy "Jej portret..." połączony z muzycznym recitalem Pawła Zyguckiego

  • 26.05.2022, 20:56
  • Wioletta Zarębska
gdow-o-mamach-i-dla-mam-czyli-wernisaz-wystawy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ich portrety i fotografie były tematem przewodnim wernisażu w Centrum Kultury w Gdowie. Mamy – bo o nich mowa, pojawiły się na zdjęciach, które udostępnili mieszkańcy. Fotografie pochodziły z XX wieku, najstarsze z lat 30. Każde z pozyskanych zdjęć było czarno-białe, jednak uśmiech mam z Gdowa był dobrze uwieczniony.

- Poprosiliśmy mieszkańców naszej gminy, by udostępnili nam swoje skarby, zdjęcia z albumów rodzinnych, a my postanowiliśmy zrobić z nich wystawę by w tej sali wspólnie móc powspominać i tymi zdjęciami się pochwalić. Zrobiliśmy to z okazji Dnia Mamy. Poprosiliśmy właśnie o takie zdjęcia, które przedstawiają panie, dziewczyny z terenu naszej gminy – wyjaśniała Anna Suchoń, plastyk z Centrum Kultury w Gdowie.

Mamom za codzienny trud i troski dziękowano też piosenką. Dla gdowskich mam zagrał Paweł Zygucki w recitalu "Wiosenne Marzenia".

W trakcie wydarzenia rozdano też nagrody w konkursie pn. "Laurka dla mojej mamy, Laurka dla mojego taty".

- To jest taki prezent z naszej strony dla mam, żeby tak troszkę wyciszył się, troszkę inaczej spędziły wolny czas, a później dostaną prezenty – mówił Zbigniew Wojas, wójt gminy Gdów.

Były też życzenia: - Żeby były szczęśliwe, radosne, kochane. Wszystkiego dobrego drogie mamy – życzył wójt gminy Gdów.

Wydarzenie pn. "Jej portret ... gdowskie mamy - wystara retro" wpisuje się również w cykl obchodów 750-lecia lokacji miejscowości Gdów.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe