Uderzyli w Tuska piosenką disco polo. Oburzeni twórcy wydali oświadczenie

  • 14.02.2022, 12:10 (aktualizacja 14.02.2022, 16:19)
  • News4Media
Uderzyli w Tuska piosenką disco polo. Oburzeni twórcy wydali oświadczenie screen / Youtube Jan Nowak, program TVP "W tyle wizji"; screen Facebook Boomcyk
Na polskim rynku muzycznym w ostatni weekend zawrzało. I to nie z powodu muzycznych superpremier. Na koncert nieporozumień zaprosiła TVP, a jego gwiazdą uczyniła Donalda Tuska. Atmosferę podgrzał również Krzysztof Cugowski, który ocenił pracę swojego następcy.

W programie TVP „W tyle wizji” w piątek został wyemitowany materiał o byłym premierze Donaldzie Tusku. Całość składała się z urywków, które – zlepione ze sobą – mogły być odebrane jako drwina z polityka. Jednak nie o sam materiał tu poszło, ale o użyty dźwięk. Na podkład muzyczny autorzy programu wybrali discopolową piosenkę jednego z gryfińskich zespołów.

„Ty wariacie, spróbuj mnie zrozumieć, że tej nocy nie będziesz z mej chochli chlać.
Może kiedyś mnie spotkasz w Konsumie, a ja zupy ci będę mogła dać” – to fragment utworu, który usłyszeli widzowie piątkowego programu.Artyści na wieść o wykorzystaniu ich autorskiego utworu nie byli z tego zadowoleni. Opublikowali w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym wyrazili swój sprzeciw wobec wykorzstywania swojej piosenki w celach politycznych.

„Takie bezprawne wykorzystanie utworu mogłoby sugerować nasze poparcie dla partii rządzącej oraz zaangażowanie w tworzenie materiałów dotyczących Donalda Tuska, a to nie jest zgodne z prawdą i wprowadza w błąd naszych fanów i opinię publiczną” – czytamy.Wieść o wpadce TVP szybko obiegła ogólnopolskie media, a piosenka „Dziewczyno z konsumu” zyskała na popularności.

„Budka Suflera” z nowym wokalistą

O tym, że miejsce Krzysztofa Cugowskiego w legendarnym zespole Budka Suflera zajął Jacek Kawalec, grupa poinformowała na kilka dni przed pierwszym wspólnym koncertem z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reporter jednego z showbiznesowych portali zapytał teraz Cugowskiego o debiut nowego wokalisty. Założyciel kapeli, która ogłosiła zakończenie działalności w 2014 roku, nie zechciał jednak ocenić poczynań swojego następcy. Przyznał jedynie, że nie słyszał jeszcze radiowej wersji żadnego ze śpiewanych wcześniej utworów w nowym składzie.

– Jeśli słyszę utwory, które sam śpiewam, to jest ok. W radiu nie słyszałem jeszcze utworów w ich wykonaniu. Jak usłyszę, to będę wiedział – odparł artysta, odnosząc się wcześniej jedynie do kolejnych, jak podkreślił, zmian w składzie Budki Sulfera.

– Ci ludzie trzy razy robią to samo, czyli nagrywają kolejną płytę z nowym wokalistą i robią z tego jakąś sprawę (po przerwie zespół wrócił na scenę z Robertem Żarczyńskim, a gościnnie występował też Felicjan Andrzejczak – red.) Na tym się kończy. Już mi się znudziły komentarze na ten temat, bo rok i dwa lata temu zrobili podobnie – cytuje Cugowskiego portal Plotek.

 

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe