Szkoły w gminie Borzęcin z laboratoriami przyszłości

  • 07.02.2022, 10:14
  • Źródło: Ośrodek Kultury w Borzęcinie
Szkoły w gminie Borzęcin z laboratoriami przyszłości
220 tysięcy dotacji pozyskała Gmina Borzęcin w ramach Rządowego Programu „Laboratoria przyszłości”. Środki trafiły do szkół podstawowych w Bielczy, w Borzęcinie Dolnym, w Borzęcinie Górnym i w Przyborowie. W ramach realizacji zadania jednostki oświatowe wzbogaciły się o wyposażenie techniczne niezbędne do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Do programu przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Borzęcin. Publiczna Szkoła Podstawowa w Borzęcinie Górnym wnioskowała o wsparcie w wysokości 70 tysięcy złotych. Publiczne Szkoły Podstawowe w Bielczy i w Przyborowie o wsparcie w kwocie 60 tysięcy złotych dla każdej ze szkół. Katalog wyposażenia jakie zostało zakupione do ww. jednostek obejmuje: drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, greenscreeny, mikrofony), stacje lutownicze.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Borzęcinie Dolnym wnioskowała o wsparcie w wysokości 30 tysięcy złotych. Środki zostały przyznane w ramach II transzy programu. W ramach zadania zakupiono niezbędne wyposażenie, w tym m.in.: drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery z sensorami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, greenscreeny, mikrofony itp.), stacje lutownicze do mikrokontrolerów i inny sprzęt audio-wideo oraz pomoce do robotyki.

"Laboratoria przyszłości" to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań. Program zakłada wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Źródło: Ośrodek Kultury w Borzęcinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe