Były wypadki, kolizje, kierowcy stracili również prawa jazdy. Podsumowanie akcji "Znicz" 2021 w regionie

  • 03.11.2021, 15:48
  • Gabriela Kudła
podsumowanie-akcji-znicz-w-regionie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Akcja Znicz 2021 dobiegła końca. Policjanci z regionu dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Dla mundurowych ruchu drogowego był to czas wytężonej pracy. Policjanci zwracali wtedy szczególną uwagę na prędkość i zachowanie kierowców na drodze.

 - Mieliśmy trzy wypadki, gdzie trzy osoby zostały ranne. W tym roku jak i w zeszłym nie było ofiar śmiertelnych, to dobrze. Odnotowaliśmy w sumie 32 kolizje, zostało zatrzymanych 12 nietrzeźwych kierujących. 12 kierowców straciło prawo jazdy, z czego 10 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym - mówił asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie. 

Nieco spokojniej było na drogach powiatu bocheńskiego.

 - Policjanci kontrolowali poziom płynności ruchu, sprawdzali stan trzeźwości kierujących pojazdami, oraz to czy poruszają się zgodnie  z przepisami i dozwoloną prędkością. W ciągu tych kilku dni na terenie powiatu bocheńskiego  odnotowano trzy wypadki drogowe, 11 kolizji oraz ujawniono czterech kierujących będących w stanie nietrzeźwości - mówił sierż. sztab. Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy Komendanta Policji w Bochni. 

Na drogach powiatu brzeskiego nie odnotowano natomiast żadnego wypadku drogowego. 

 - Funkcjonariusze drogówki zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, oraz sprawdzali stan trzeźwości kierującym pojazdami. Na terenie powiatu brzeskiego w tym okresie odnotowaliśmy 19 kolizji, zatrzymano czterech nietrzeźwych kierujących, a także zatrzymano 3 prawa jazdy, w tym jedno kierującemu, który na obszarze zabudowanych przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h - dodawał Grzegorz Buczak, rzecznik prasowy Komendanta Policji w Brzesku.

Tegoroczna Akcja "Znicz" trwała od 29 października do 2 listopada. Mimo że okres wzmożonych kontroli drogowych dobieg końca policja wciąż apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i rozsądek na drodze. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe