Węzeł przesiadkowy przy ul. Krakowskiej wciąż jest placem budowy

  • 12.10.2021, 14:08
  • Daria Kurczab
wezel-przedsiadkowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uruchomienie nowego węzła przesiadkowego przy ul. Krakowskiej ma być dużym udogodnieniem dla pasażerów i służyć integracji transportu publicznego w Tarnowie. Według pierwotnych zapewnień prace przy przebudowie miały potrwać do końca sierpnia.

- Budowa węzła przesiadkowego przy ulicy Krakowskiej zmierzają ku końcowi. Pierwszy odcinek, czyli ulica Dworcowa, który jest jednym z etapów tego przedsięwzięcia, został zakończony – mówił Artur Michałek.

Obecnie trwają prace związane z odbiorem tego odcinka a, co pozwoli na dopuszczenie do użytku parkingu. Również kontynuowane są prace przy rozbudowie węzła przesiadkowego przy ul. Krakowskiej.

- Te ograniczenia, które powodowały, że nie można było rozwinąć frontu robót już całkowicie zanikły, a związane to było z potrzebą umocnienia skarp. Przyjęta technologia miała w jak najmniejszym stopniu ingerować w układ korzenny drzew, które bezpośrednio znajdują się przy pasie drogowym – mówił Artur Michałek.

Jak dodaje Dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek, węzeł przesiadkowy nie ma pełnić funkcji zlikwidowanego dworca PKS.

- Gdy uruchamialiśmy projekt, nie było przewidziane, że to ma zastąpić dworzec autobusowy. Będzie to węzeł przesiadkowy, który musi integrować poszczególne rodzaje ruchu, czyli komunikacja publiczna, transport indywidualny czy też transport rowerowy – mówił Artur Michałek.

Zatoka autobusowa przy ul. Krakowskiej wydłuży się o ponad 40 metrów, pomieści 5 autobusów i 3 busy. W ramach węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej powstało też 12 miejsc parkingowych.

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
iks
iks 12.10.2021, 23:26
Kto i za ile sprzedał dworzec autobusowy?

Pozostałe