Wyjątkowe wydarzenie w Gminie Tarnów. Ponad 40 par świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego

  • 11.10.2021, 15:38
  • Gabriela Kudła
zlote-gody-w-gminie-tarnow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad pół wieku temu stanęli na ślubnym kobiercu, teraz świętują Złote Gody. Było uroczyste spotkanie w Domu Ludowym w Radlnej, życzenia, upominki i wspomnienia. Jubilaci zostali także odznaczeni medalami RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Tak huczne jubileusze zdarzają się wyjątkowo rzadko, ale kiedy już można je świętować zazwyczaj nie brakuje wzruszeń.

 - W Gminie Tarnów staramy się tę uroczystość tak wyniośle celebrować, ponieważ jest wiele medali i odznaczeń, jednak właśnie ten medal, świadczy o tym, że ci małżonkowie zachowują ten model miłości i wzajemnego szacunku, który był przekazywany z pokolenia na pokolenie, który kształtował naszą kulturę i naszą tożsamość. W związku z tym my chcemy to jeszcze bardziej podkreślić - mówi Grzegorz Kozioł, wójt Gminy Tarnów.  

 - Od kilku lat organizujemy taką uroczystość Cieszymy się, że tyle osób przybywa, że możemy uszanować podejmując ich w naszych gminnych prograch. Połączone jest to oczywiście z wręczeniem medali za długoletnie pożycie małżeńskie, pary dostają również upominki pamiątkowe, listy gratulacyjne, a panie kwiaty - mówi Wiesława Mitera, Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów. 

Zaproszeni goście składali parom wiele życzeń, ale także dziękowali za dawanie przykładu nie tylko w gronie najbliższej rodziny, ale i całego otoczenia, które może podziwiać ich wytrwałość. 

  - Cieszymy się przede wszystkim dlatego, że możemy się tutaj spotkać, że wszyscy małżonkowie są zdrowi i mogli tak godnego, swojego jubileuszu dożyć. Życzymy im dużo szczęścia, dużo radości, czerpania takiej pozytywnej energii z każdej chwili swojego życia i długich lat życia - mówi Anna Pieczarka, Poseł na Sejm RP. 
 
 - Chcemy pogratulować parom, przede wszystkim zdrowia, że mogą ze sobą  być, ale również tego poczucia wartości, miłości do drugiej osoby i w zasadzie przekazu dla młodych, dla dzieci, dla wnuków, że można właśnie w taki sposób spędzać życie - dodaje Grzegorz Kozioł. 
 
Jubilaci, zdradzili nam także receptę na budowanie długoletniego małżeństwa. 

Dodajmy, że medal za długoletnie pożycie małżeńskie może zostać przyznany tylko jeden raz w życiu, a granicą jego uzyskania jest 50. rocznica zaślubin. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe