Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Grupa Azoty zainteresowana projektem budowy elektrowni fotowoltaicznej „Brzezinka”

Grupa Azoty S.A. zawarła umowę o prowadzenie negocjacji wraz z wyłącznością na ich prowadzenie, dotyczących potencjalnego nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym Solarfarm Brzezinka sp. z o.o. Na mocy podpisanej umowy, strony wyraziły zainteresowanie współpracą przy projekcie budowy elektrowni fotowoltaicznej „Brzezinka” o mocy około 270 MWp.

Projekt ten jest rozwijany przez Solarfarm i obejmuje prace przygotowawcze, budowlano-montażowe, przyłączenie do sieci elektroenergetycznej, uruchomienie i potencjalne prowadzenie tej elektrowni. Po ustaleniu przez Grupę Azoty S.A. i pozostałe strony umowy docelowego modelu biznesowego i parametrów techniczno-ekonomicznych oraz po spełnieniu uzgodnionych w trakcie negocjacji warunków zawieszających, Projekt PV może zostać nabyty przez Grupę Azoty S.A. lub jej spółkę zależną.

Podpisana umowa określa warunki i zasady prowadzenia negocjacji na zasadach wyłączności w celu zawarcia transakcji oraz ustalenia zasad współpracy. Zgodnie z umową, określone zostaną kluczowe parametry niezbędne do zawarcia transakcji i realizacji współpracy, w tym model finansowy i parametry techniczno-ekonomiczne Projektu PV, w tym m.in. cena nabycia udziałów Solarfarm.

W przypadku zawarcia transakcji stanowić ona będzie istotny element realizacji celów przyjętych w Strategii Grupy Azoty do 2030 roku w zakresie pozyskania własnych źródeł energii odnawialnej.

Zgodnie z ogłoszoną strategią Grupy Azoty do 2030 roku i kluczowym projektem „Zielone Azoty” Grupa Kapitałowa konsekwentnie zmierza w kierunku dywersyfikacji źródeł energii, m.in. na rzecz OZE. To kolejny krok w stronę zmniejszania śladu węglowego w produktach końcowych, jest to odpowiedź na komunikowane potrzeby naszych klientów. Tak jak wcześniej sygnalizowaliśmy, przy inwestycjach w obszarze OZE nie wykluczamy możliwości zaangażowania się w realizację projektów zewnętrznych, o ile oczywiście będą spełniać wymagania naszych instalacji i procesów produkcyjnych. Podpisana umowa otwiera nam drogę do nabycia realizowanego projektu PV, co musi zostać poprzedzone wypełnieniem kluczowych warunków zapisanych w umowiemówi Filip Grzegorczyk, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Grupa Azoty zakłada, że łączna moc nowych OZE w 2030 roku osiągnie w przybliżeniu 380 MW. Grupa szacuje, że dzięki planowanym inwestycjom uniknie kosztu zakupu energii o wartości ponad 200 mln zł w skali roku, a średni udział OZE w produkcji energii elektrycznej wyniesie 40 proc. do 2030 roku.

* * * 

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju. 

W 2021 roku Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 roku, która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.


 


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Reklama
Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.04.2025 Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza na pierwszą w swojej historii tak kompleksową wystawę, poświęconą broni i uzbrojeniu ochronnemu na ziemiach polskich. Zwiedzający będą mogli zobaczyć kilkaset eksponatów, w tym prehistoryczne topory, groty, średniowieczne miecze, nowożytne elementy uzbrojenia ochronnego, uzbrojenie z czasów powstań narodowych, a także legendarne polskie szable wz. 21 i wz. 34. Całość dopełni współczesne umundurowanie oficera Wojska Polskiego.Tytuł ekspozycji pochodzi z jednej z pierwszych polskich prac o broni profesora Józefa Łepkowskiego, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w XIX wieku, który uważał broń za jedno z najcenniejszych źródeł wiedzy o rozwoju cywilizacyjnym społeczeństw.Obiekty prezentowane na wystawie pochodzą zarówno ze zbiorów własnych Muzeum Ziemi Tarnowskiej, jak i zostały wypożyczone z: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie – Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie oraz od prywatnych kolekcjonerów.Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 28 kwietnia 2025 r. o godzinie 17:00w Siedzibie Muzeum Ziemi Tarnowskiej, Rynek 3. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać od 29 kwietnia do 26 września 2025 r.Wystawa została przygotowana w ramach jubileuszu „1025. Tysiąclecie Królestwa Polskiego”. Historie światłoczułe – konkurs fotograficzny pamięci Jana Zdzisława Włodka Historie światłoczułe – konkurs fotograficzny pamięci Jana Zdzisława Włodka Data rozpoczęcia wydarzenia: 29.08.2025 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku oraz Fundacja im. Zofii i Jana Włodków zapraszają do udziału w wyjątkowym konkursie fotograficznym inspirowanym twórczością Jana Zdzisława Włodka, którego zbiór autochromów jest największą, dotąd rozpoznaną, kolekcją tego rodzaju prac wykonanych przez jednego autora, jaka zachowała się w Polsce. Konkurs organizowany z okazji 140. rocznicy jego urodzin i 85. rocznicy śmierci ma na celu nie tylko przypomnienie jego dorobku, ale także promocję dziedzictwa kulturowego regionu brzeskiego.Zadaniem uczestników jest wykonanie fotografii nawiązującej klimatem i estetyką do autochromów Jana Zdzisława Włodka. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych związanych z Powiatem Brzeskim.Na laureatów czekają nagrody pieniężne oraz prezentacja najlepszych prac na wystawie pokonkursowej.Termin nadsyłania zgłoszeń: do 31 października 2025 r.
Reklama
5-letnie dziecko nie żyje. Tragedia w Małopolsce 5-letnie dziecko nie żyje. Tragedia w Małopolsce Życia pięcioletniego dziecka potrąconego przez autobus w Chrzanowie nie udało się uratować, podało radio RMF FM. Mimo przetransportowania i pomocy medycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym życia chłopca nie udało się uratować.Data dodania artykułu: 06.09.2025 21:42Jest wyrok sądu w sprawie byłego starosty tarnowskiego, wójta gminy Szerzyny i dyrektor PCPR w Tarnowie Jest wyrok sądu w sprawie byłego starosty tarnowskiego, wójta gminy Szerzyny i dyrektor PCPR w Tarnowie "Zło zaczęło się w Szerzynach" – mówił sędzia Sądu Okręgowego Marcin Hebda w uzasadnieniu wyroku w sprawie nieprawidłowości w procesie przejęcia nieruchomości pensjonariusza DPS w Nowodworzu na rzecz gminy Szerzyny. Oskarżeni, w tym wójt gminy Szerzyny, były starosta tarnowski, dyrektor PCPR w Tarnowie oraz urzędnik i notariusz usłyszeli kary pozbawienia wolności od 13 do 18 miesięcy pozbawienia wolności, dodatkowo sąd zasądził grzywny, zakazy zajmowania określonych stanowisk oraz koszty postępowania.Data dodania artykułu: 12.09.2025 16:19Burda na stadionie Wisły Szczucin, mecz z LKS Luszowice został przerwany. Interweniowała policja i pogotowie ratunkowe Burda na stadionie Wisły Szczucin, mecz z LKS Luszowice został przerwany. Interweniowała policja i pogotowie ratunkowe Spotkanie Wisły Szczucin z LKS Luszowicami przy wyniku 1:1 zostało przerwane w 88 minucie i nie dokończone. Powodem były burdy na trybunach, w których ucierpiał jeden z kibiców. Wezwana została karetka oraz policja. Rezultatem meczu oraz ewentualnymi karami zajmie się teraz Komisja Dyscypliny i Gier PPN Żabno.Data dodania artykułu: 08.09.2025 11:20Włamanie i kradzież pieniędzy na plebani pod Dąbrową Tarnowską Włamanie i kradzież pieniędzy na plebani pod Dąbrową Tarnowską To smutne wydarzenie, które miało miejsce na plebanii w Oleśnie, jest przykładem przestępstwa, które dotyka nie tylko materialnych zasobów, ale także ma wpływ na wspólnotę lokalną. Skradzione pieniądze, będące owocem intencji mszalnych, mają szczególne znaczenie dla parafian, ponieważ są one często wyrazem wiary i wsparcia dla wspólnoty.Data dodania artykułu: 11.09.2025 11:40Kierowcy na tarnowskim odcinku autostrady rozbijali się na barierach Kierowcy na tarnowskim odcinku autostrady rozbijali się na barierach Data dodania artykułu: 14.09.2025 16:32Policyjny radiowóz dał plamę. Strażacy w akcji! Policyjny radiowóz dał plamę. Strażacy w akcji! Data dodania artykułu: 07.09.2025 08:59
➡️ Sprzedam lub Zamienię / Link do filmiku w opisie ➡️ Sprzedam lub Zamienię / Link do filmiku w opisie Cena: 897000 PLN➡️Zdjęcia przedstawiają stan rzeczywisty ➡️ Link do filmiku https://www.youtube.com/watch?v=HTnhZQZFuYg ➡️ Domy z garażem, ogrodem, dużym poddaszem z ogromnym potencjałem i widokiem na Tatry – wykończone w wysokim standardzie! ➡️Sprzedaż lub zamiana na mieszkanie!!! ➡️Brak opłat PCC , Brak Prowizji – Jestem właścicielem!! ➡️ Na sprzedaż nowoczesny dom jednorodzinny z garażem i ogrodem, ogromnym poddaszem użytkowym zlokalizowany na spokojnym osiedlu w Tuchowie k.Tarnowa. Nieruchomość zachwyca pięknym widokiem na Tatry oraz wysokim standardem wykończenia. Idealna propozycja dla osób poszukujących komfortu, przestrzeni i bliskości natury. ➡️ Najważniejsze atuty: Widok na Tatry Garaż w bryle budynku Ogród z potencjałem aranżacyjnym Kominek – idealny na zimowe wieczory Nowoczesna kuchnia i meble wykonane na zamówienie przez stolarza Poddasze na którym można zrobić siłownię, gabinet ,salon gier, biuro itp. Ogrzewanie gazowe – piec dwufunkcyjny Brak podatku PCC! Powierzchnia całkowita: ok. 180 m² + działka Rozkład pomieszczeń: Parter (60 m²): Przestronny salon z jadalnią i kuchnią – 35,5 m² Łazienka z prysznicem – 2,5 m² Garaż – 17,0 m² Schowek – 1,0 m² Klatka schodowa – 4,0 m² Piętro (62 m²): Korytarz– 9,5 m² Pokój główny – 21,0 m² Pokój – 7,5 m² Pokój z garderobą – 15,5 m² Rodzinna łazienka z wanną – 7,5 m² + Użytkowe poddasze – 60 m² Idealne na dodatkowe mieszkanie , biuro, siłownię lub pracownię. ➡️ Świetna lokalizacja: Centrum Tuchowa – 1,5 km PKP - 1,5 Tel.517-025-065➡️ Sprzedam lub Zamienię / Link do filmiku w opisie ➡️ Sprzedam lub Zamienię / Link do filmiku w opisie Cena: 897000 PLN➡️Zdjęcia przedstawiają stan rzeczywisty ➡️ Link do filmiku https://www.youtube.com/watch?v=HTnhZQZFuYg ➡️ Domy z garażem, ogrodem, dużym poddaszem z ogromnym potencjałem i widokiem na Tatry – wykończone w wysokim standardzie! ➡️Sprzedaż lub zamiana na mieszkanie!!! ➡️Brak opłat PCC , Brak Prowizji – Jestem właścicielem!! ➡️ Na sprzedaż nowoczesny dom jednorodzinny z garażem i ogrodem, ogromnym poddaszem użytkowym zlokalizowany na spokojnym osiedlu w Tuchowie k.Tarnowa. Nieruchomość zachwyca pięknym widokiem na Tatry oraz wysokim standardem wykończenia. Idealna propozycja dla osób poszukujących komfortu, przestrzeni i bliskości natury. ➡️ Najważniejsze atuty: Widok na Tatry Garaż w bryle budynku Ogród z potencjałem aranżacyjnym Kominek – idealny na zimowe wieczory Nowoczesna kuchnia i meble wykonane na zamówienie przez stolarza Poddasze na którym można zrobić siłownię, gabinet ,salon gier, biuro itp. Ogrzewanie gazowe – piec dwufunkcyjny Brak podatku PCC! Powierzchnia całkowita: ok. 180 m² + działka Rozkład pomieszczeń: Parter (60 m²): Przestronny salon z jadalnią i kuchnią – 35,5 m² Łazienka z prysznicem – 2,5 m² Garaż – 17,0 m² Schowek – 1,0 m² Klatka schodowa – 4,0 m² Piętro (62 m²): Korytarz– 9,5 m² Pokój główny – 21,0 m² Pokój – 7,5 m² Pokój z garderobą – 15,5 m² Rodzinna łazienka z wanną – 7,5 m² + Użytkowe poddasze – 60 m² Idealne na dodatkowe mieszkanie , biuro, siłownię lub pracownię. ➡️ Świetna lokalizacja: Centrum Tuchowa – 1,5 km PKP - 1,5 Tel.517-025-065Osuszanie piwnic, odgrzybianie i izolacje Tarnów Małopolska Osuszanie piwnic, odgrzybianie i izolacje Tarnów Małopolska Wilgoć w piwnicy, grzyb na ścianie, odpadający tynk? Nasza firma od ponad 20 lat pomaga mieszkańcom Śląska i Małopolski w skutecznym osuszaniu i zabezpieczaniu budynków. Działamy m.in. w Katowicach, Rybniku, Gliwicach, Bielsku-Białej, Żorach, Skoczowie, Cieszynie i wielu innych miastach regionu. Stosujemy nowoczesne metody, które dają długotrwały efekt – iniekcję krystaliczną, izolacje poziome i pionowe, podcinanie ścian oraz drenaże opaskowe. Oferujemy także odgrzybianie budynków i kompleksowe hydroizolacje tarasów czy balkonów. Co możemy dla Ciebie zrobić: - Osuszanie piwnic i całych budynków - Odgrzybianie i likwidacja pleśni - Izolacje poziome, pionowe oraz hydroizolacje fundamentów - Drenaże i systemy odprowadzania wody - Renowacje tarasów i balkonów - Usługi budowlane (koparka, prace ziemne) Telefon: +48 518 428 720 http://www.murexpert.pl
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama