Gdzie znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?

  • 17.01.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?
Masz szereg różnego rodzaju zobowiązań finansowych i znalazłeś się w trudnej sytuacji? Nie wiesz, jak poradzić sobie z kolejnymi pożyczkami i zakupami na raty? Sprawdź, w jaki sposób możesz skonsolidować swoje długi, oszczędzając tym samym na pojedynczych ratach kredytu.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Nowoczesny rodzaj zobowiązania, jakim jest kredyt konsolidacyjny, pozwala na połączenie wszystkich swoich dotychczasowych długów w jedną należność. Warto wiedzieć, iż konsolidować można wszystkie rodzaje pożyczek - zarówno kredyty, jak i debety na karcie, czy niespłacone zakupy na raty.

Najprościej rzecz ujmując, kredyt konsolidacyjny umożliwia nam uzyskanie całkowicie nowego zobowiązania finansowego, dzięki któremu za wszystkie długi będziemy płacić tylko jedną niższą ratę.

Co ciekawe, możliwe jest również połączenie kilku kredytów konsolidacyjnych. Jakkolwiek, taka praktyka grozi już wpadnięciem w tzw. spiralę długów, toteż nie każdy kredytodawca jest skłonny udzielić tego rodzaju zobowiązania.

Dlaczego warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Najtańsze kredyty konsolidacyjne pozwalają na oszczędność rzędu nawet kilkudziesięciu procent w skali miesiąca. Jest to widoczne szczególnie w przypadku długoletnich zobowiązań, których wysokość może się z czasem okazać niewspółmiernie duża, w porównaniu do obecnych warunków ekonomicznych, które panują w kraju.

Oprócz tego, konsolidacja nieuregulowanych należności to również duża wygoda i oszczędność czasu. Klient nie musi bowiem pamiętać o regularnym opłacaniu kilku różnych kredytów. Należy jednak pamiętać, że aby skonsolidować swoje dotychczasowe zobowiązania, dłużnik nie może zalegać z żadnymi płatnościami powyżej 30 dni.

Warto również pamiętać, że niektóre banki zabezpieczają się przed zbyt szybką spłatą kredytu, naliczając dodatkowe opłaty klientom, którzy oddadzą swoje zobowiązanie przed czasem. Z tego względu, konsolidacja kredytu może się w niektórych sytuacjach okazać mało opłacalna finansowo. Dlatego też, przed konsolidacją swoich należności, należy dokładnie sprawdzić ofertę danego banku.

Jak zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Przede wszystkim, aby skorzystać z usługi, jaką jest kredyt konsolidacyjny, dłużnik musi się wykazać odpowiednią zdolnością kredytową. Banki mają bowiem prawny obowiązek sprawdzania statusu swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Osoby, które w przeszłości nie spłacały zobowiązań finansowych na czas, mają o wiele mniejszą szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.

W celu skonsolidowania swoich należności, najczęściej wystarczy wypełnić prosty wniosek na stronie internetowej danego banku lub instytucji pośredniczącej. Procedura wygląda podobnie, jak w przypadku chęci uzyskania standardowego kredytu gotówkowego. Niezbędne będzie oczywiście podanie swoich podstawowych danych osobowych oraz kontaktowych.

Kredyt konsolidacyjny a refinansowy

Zarówno finansiści, jak i bankowcy, często zamiennie używają pojęć kredytu konsolidacyjnego i refinansowego. Warto jednak wiedzieć, że nie są one tożsame, jednak oba rodzaje wspomnianych zobowiązań mają kilka wspólnych cech.

Tak kredyt konsolidacyjny, jak i refinansowy, służą bowiem do osiągnięcia lepszych warunków spłaty należności. Podstawowa różnica polega jednak na tym, że ideą konsolidacji jest połączenie kilku zobowiązań w jedno. Z kolei refinansując dług, zamieniamy jedynie aktualny kredyt na nowy.

Najprościej rzecz ujmując, refinansowanie polega niejako na odsprzedaniu długu innemu bankowi. Dzięki temu, klient ma możliwość dokonywania spłaty na nowych warunkach, zaś bank pozbywa się odpowiedzialności za dłużnika.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny - jak go znaleźć?

W celu znalezienia kredytu konsolidacyjnego o najbardziej optymalnych dla klienta warunkach, warto posłużyć się jednym z popularnych narzędzi internetowych, takich jak np. kalkulatory raty kredytu. Obecnie, można je znaleźć na stronach większości serwisów bankowych i pośredniczących.

Dzięki kalkulatorom, klient ma możliwość poznania szacunkowej raty przyszłego kredytu, wraz z wszystkimi opłatami dodatkowymi (tj. prowizja za udzielenie zobowiązania, oprocentowanie, itd.), które składają się na całkowity koszt zobowiązania.

Korzystanie z kalkulatorów kredytu jest niezwykle proste. W celu obliczenia raty pożyczki, klient musi jedynie określić wysokość zobowiązania, które chce zaciągnąć oraz preferowany okres kredytowania. Po podaniu swoich podstawowych danych osobowych, petent może również liczyć na otrzymanie darmowej oferty kredytowej.

Szukając najlepszego kredytu konsolidacyjnego, warto również skorzystać z usług popularnych serwisów finansowych, takich jak np. Akredo.pl. Ponadto, w internecie można również znaleźć rozmaite porównywarki kredytów oraz aktualizowane co miesiąc rankingi.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: