Tarnów. Na ul. Krakowskiej trwa budowa węzła przesiadkowego

  • 25.08.2021, 16:16
  • Gabriela Kudła
tarnow-na-ul-krakowskiej-trwa-budowa-wezla-przesiadkowego.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W samym centrum miasta wciąż trwają pracę w zakresie budowy węzła przesiadkowego przy ulicy Krakowskiej w Tarnowie. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie zatoka autobusowa. Powstanie zadaszony i podświetlany peron, a miejsca na nim będą przeznaczone do ładowania urządzeń mobilnych. Na węźle zostanie zamontowana także tablica pokazująca godziny odjazdu pociągów.

  - Teraz Przedsiębiorstwo Usług-Komunalnych rozpoczęło prace już w tym zasadniczym odcinku, czyli wzdłuż Plant. Realizowane są na razie prace rozbiórkowe, zabezpieczanie sieci. Sukcesywnie będą wdrażane te elementy, które były zaplanowane w projekcie. Zostanie przełożona nawierzchnia chodnika, czy też powstanie jeszcze dodatkowo odcinek ścieżki rowerowej, która już będzie w technologii asfaltowej - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji. 

 W ramach inwestycji zmodernizowano już także parking  na ulicy Dworcowej.  

 - Te dwie lokalizacje tworzą jednolity obiekt, którym będzie węzeł przesiadkowy. Nie jest on tak rozbudowany i takie kształtu jak ten, który jest przy Kochanowskiego, bo to też inna specyfika i też miejsce na tyle pozwala. Natomiast będzie miał dużą przepustowość, będzie miał mogło jednocześnie zatrzymywać się tam i obsługiwać podróżnych, wiele autobusów - mówią Artur Michałek. 

Przed uruchomieniem inwestycji, został przygotowany projekt organizacji ruchu, który usprawnił połączenie  prac z dalszym kursowaniem autobusów z  tego przystanku Krakowska-Planty.  

- Cały czas ten przystanek autobusowy będzie służył pasażerom jak również firmom przewozowym, oczywiście w ograniczonym zakresie, gdyż to etapie w jakiejś części wyłączy krótki odcinek tego przystanku autobusowego - mówi Artur Michałek. 

Przypomnijmy, że koszt całego przedsięwzięcia to ponad milion złotych, a pracami zajmuje się miejska spółka- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe