Tarnów. Trwa nabór wniosków na „300plus”

  • 13.07.2021, 13:03
  • Daria Kurczab
tarnow-trwa-nabor-wnioskow-na-300plus2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak co roku w okresie letnim rodziny mogą ubiegać się o świadczenia społeczne i wsparcie w utrzymaniu dzieci. Od 1 lipca ruszył nabór wniosków do szeregu świadczeń , które przede wszystkim mają wspomóc rodziny i opiekunów wychowujących dzieci. Zapytaliśmy, kto może aplikować i w jaki sposób dostarczać dokumenty.

- Przypomnę, że świadczenie 300 plus na nowy rok szkolny będzie wypłacał i przyznawał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca i ten termin jest do 30 listopada. Wnioski te mogą być składane jedynie drogą elektroniczną, czyli można to zrobić za pośrednictwem platformy usług elektronicznych ZUS. Można również użyć portalu Empatia, albo użyć bankowości elektronicznej – mówi Anna Szanianwska.

Zapytaliśmy, komu przysługuje świadczenie 300 plus.

- Świadczenie to przysługuje w wysokości 300 złotych raz w roku na dziecko, uczące się aż do ukończenia przez niego 20 roku życia lub ukończenia 24 lat jeśli jest to osoba niepełnosprawna. W tym momencie świadczenia są wypłacane na 4,5 miliona dzieci w całej Polsce – mówi Anna Szanianwska.

Świadczenie zostanie wypłacone na konto bankowe.

- Ważne jest to, aby składając wniosek podać prawidłowy numer rachunku bankowego – mówi Anna Szanianwska.

Każda osoba, która złoży wniosek, może uzyskać wszelkie informacje na jego temat za pośrednictwem platformy usług elektronicznych.

- Można sobie sprawdzić status obsługi tego wniosku oraz znaleźć szczegółowe informacje o świadczeniu. Również korespondencja z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych dotycząca tego wniosku będzie odbywać się za pośrednictwem spółek – mówi Anna Szanianwska.

Dla osób mających pytania bądź trudności z wypełnieniem wniosku została uruchomiona specjalna infolinia pod numerem 22 290 2202. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe