Rozbudowano Szkołę Podstawową w Bobrownikach Wielkich

  • 23.06.2021, 16:39
  • Natalia Tryba
szkola-rozbudowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na tę inwestycję czekali nie tylko uczniowie, ale wszyscy, dla których ważne jest dobro najmłodszych mieszkańców gminy. W Bobrownikach Wielkich oficjalnie otwarto rozbudowaną część Szkoły Podstawowej. Przewiązka połączyła budynek z halą sportową i dała przestrzeń na stworzenie dodatkowych sal, które pomieszczą uczniów klas VII i VIII.

- Efekt jest zadowalający a dla mnie i uczniów nawet oszałamiający. Przez wiele lat staraliśmy się o tę przewiązkę pomiędzy halą a szkołą podstawową. Było to uciążliwie, bo wychodzenie na lekcje wychowania fizycznego, ubieranie się, przebieranie... warunki atmosferyczne w zimie są, jakie są, dzieci często chorowały, teraz mamy już naprawdę super warunki.

Reforma edukacji spowodowała, że uczniowie siódmej i ósmej klasy nie mieścili się w murach szkoły. Rozbudowa dała komfortową przestrzeń do nauki najstarszych uczniów. 

- Mamy piękne sale, z których młodzież, bo już z nimi rozmawiałam, jest zadowolona. Sale są przestrzenne, wyposażone w nowy sprzęt, zarówno ławki, meble jak i pomoce dydaktyczne.  

Zakup sprzętu i doposażenia był możliwy dzięki montażowi finansowemu z zewnętrznych źródeł oraz środków gminy Żabno. 

 - Ta inwestycja kosztowała nas ponad 1 600 000 złotych. Ponad 600 tys. dostaliśmy dofinansowania. Oprócz tego były środki na pomoce dydaktyczne tj. 75 tysięcy, ale również w tym roku doposażaliśmy szkołę w te nowe rzeczy, nową część i była to kwota ponad 150 tysięcy. Widać to na salach i w uśmiechu dzieci, co jest najważniejsze.

Jak podkreślała burmistrz Żabna Marta Herduś inwestycja nie miałaby szansy na powodzenie, gdyby nie wsparcie wielu osób. 

- To była determinacja wielu osób, całej społeczności i to nie tylko Bobrownik, ale całej wsi Łęg Tarnowski. Mieliśmy powód, by budować tę przewiązkę, a w podobnym czasie zakończyła się przebudowa i utworzenie nowych miejsc w przedszkolu w Łęgu Tarnowskim. To były jakby jedno zadanie, bo dwie wsie "dogadały się", że muszą tworzyć nowe miejsca, bo szkoła buduje się przecież tymi maluchami.

W Szkole Podstawowej miejsc brakowało, gdy uczyło się tam tylko 6 klas, po reformie było jeszcze mniej komfortowo. 

- Powstał ten pomysł już 4 lata temu. W WPF-ie wpisany w budżecie, dzięki poprzedniej radzie miejskiej i radnym obecnej kadencji finansowanie zostało wpisane. A dzięki wsparciu parlamentarzystów ziemi tarnowskiej szczególnie posłowi Wiesławowi Krajewskiemu i wojewodzie Łukaszowi Kmicie otrzymaliśmy połowę potrzebnej kwoty, czyli  660 tys. złotych. 

Gdyby nie dofinansowanie uczniowie nie mogliby świętować zakończenia roku szkolnego w połączeniu z otwarciem rozbudowanej części placówki. Oprócz podziękowań dla zaangażowanych w budowę osób to właśnie wychowankowie z Bobrownik literacko i tanecznie dziękowali nauczycielom za kolejny rok nauki i choć pandemia spowodowała, że większość czasu spędzali w domu - powtarzali, że we wrześniu jeszcze chętniej wrócą do szkolnych ławek. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe