Marcelek Kubala z Jadownik dotarł do Chicago. Malucha czekają badania i operacja, do której brakuje ponad 4 miliony złotych

  • 02.03.2021, 15:06
  • Natalia Tryba
Marcelek Kubala z Jadownik dotarł do Chicago. Malucha czekają badania i operacja, do której brakuje ponad 4 miliony złotych
Marcelek to skrajny wcześniak, urodził się w 25 tygodniu ciąży. Przez dwa miesiące był na intensywnej terapii, przeszedł szereg chorób. Lekarze po kilku miesiącach po urodzeniu zdiagnozowali u niego atrezję dróg żółciowych (to jest choroba wrodzona), która spowodowała marskość wątroby. Przeszedł operację metodą Kasai, teraz jest potrzebny pilnie przeszczep wątroby – mówił Tomasz Kubala, tata Marcelka.

Armia małego Wojownika stale się powiększa. Przeszczep wątroby kosztuje niemal 8 milionów złotych. Choć zebrana suma nieustannie wzrasta - do upragnionych 8 milionów - brakuje ponad czterech. Mimo to - rodzina wyjechała już do Chicago, by maluch miał szansę na przeszczep. 

"Jesteśmy już w Chicago. Za nami pierwsza podróż Marcelka samolotem. Chociaż stresowaliśmy się bardzo, jak to wszystko będzie wyglądało, to na szczęście Marcelek zniósł lot dzielnie, jak na Wojownika przystało. Miał oczywiście swoje gorsze momenty, trochę płakał i nie mógł zasnąć, ale wiązało się to z bólem brzuszka, który na szczęście minął. Zrobiliśmy mu również inhalację, by zapobiec swędzeniu buzi, którą niestety bardzo rozdrapał . Bardzo pomogli nam też pracownicy Linii Lot oraz obsługa naziemna lotniska, którzy zadbali o nas praktycznie do samego wejścia na pokład, za co bardzo dziękujemy! Serdeczne podziękowania również dla biura podróży "GOSIA TOUR" z Brzeska oraz anonimowym Darczyńcom za niezwykły gest i zorganizowanie ubezpieczeń na czas naszego pobytu w Stanach Zjednoczonych."

 

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/marcelek-kubala

Grupa wsparcia: Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi

ZOBACZ TAKŻE: Jadowniki. Mały Marcel pilnie potrzebuje przeszczepu wątroby. Koszt operacji w USA to 8 milionów złotych

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe