Do 8 lat pozbawienia wolności i grzywna. Tyle grozi osobie, która wywoła fałszywy alarm bombowy przy ul. Czerwonej w Tarnowie

  • 02.03.2021, 12:57
  • Natalia Tryba
alarm-klime-gotowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W poniedziałkowe popołudnie mieszkańców Tarnowa obiegła informacja o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z hipermarketów przy ul. Czerwonej. Wiadomość wpłynęła poprzez numer alarmowy. Na miejsce zostały zadysponowane jednostki straży pożarnej oraz policja.

- Wskazane miejsce to centrum handlowe Biedronki. Na miejsce zostali zadysponowani policjanci w sile 20 osób: przewodnicy psów służbowych oraz przewodnik psa służbowego przeszkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych. Na miejscu pojawili się także strażacy. Jak się okazało, powiadomieni właściciele sklepów wielkopowierzchniowych przy ul. Czerwonej, wyprosili wcześniej osoby, które w tym czasie robiły zakupy - mówi asp. sztab. Paweł Klimek.

To pozwoliło na szybkie działania wezwanych służb. Po sprawdzeniu terenu okazało się, że był to fałszywy alarm. 

- Nie ujawniliśmy żadnych, niebezpiecznych przedmiotów a tym bardziej ładunków wybuchowych w związku z czym zostało wszczęte postępowanie w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie. Jest to postępowanie w związku z naruszeniem art. 224 a KK. Zagrożenie karą jest dość duże, bo do 8 lat pozbawienia wolności - dodaje oficer prasowy.

Jeśli osoba zostanie ustalona i sprawca zostanie skazany -  będzie musiała liczyć się z grzywną, czyli postępowaniem związanym z odszkodowaniem i pokryciem kosztów całej akcji ratunkowej. 

ZOBACZ TAKŻE: Ewakuowano market w Tarnowie. Służby dostały informację o podłożonym ładunku wybuchowym

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe