Tarnów. Milion złotych – tyle ma kosztować nowy węzeł przesiadkowy przy ul. Krakowskiej

  • 25.02.2021, 12:46
  • Daria Kurczab
tarnow-milion-zlotych-tyle-ma-kosztowac-nowy-wezel-przesiadkowy-przy-ul-krakowskiej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowy węzeł przesiadkowy przy ulicy Krakowskiej to inwestycja, która pochłonie nieco ponad milion złotych. Dobiegają końca prace projektowe. Dopiero w piątym przetargu udało się wyłonić wykonawcę. Najtańszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Tarnowie.

Przedmiotem inwestycji na ulicy Krakowskiej jest budowa węzła przesiadkowego. Będzie to polegało na poprawie standardów jakościowych dotychczasowego rozwiązania, ale również zwiększeniu przepustowości. Zarówno w stosunku do pieszych, jak i do autobusów, które są obsługiwane w ramach tego węzła - mówi Artur Michałek.

W ramach inwestycji zaplanowano również wydłużenie zatoki autobusowej, która pomieści równocześnie pięć autobusów i trzy busy. Zlikwidowane zostaną dwa budynki, które znajdują się przy przystanku, a w ich miejsce zaplanowano budowę nowych, w jednej lokalizacji. Powstaną również nowe miejsca postojowe.

 - Na ulicy Dworcowej, czyli bezpośrednim sąsiedztwie zostanie wyremontowany parking. Powstaną tam również miejsca dla osób niepełnosprawnych czy tak zwane do szybkiej obsługi Kiss & Ride, ale też zostaną zadaszone wiaty dla rowerów - mówi Artur Michałek.

Zarząd Dróg i Komunikacji szacuje, nowy węzeł przesiadkowy zostanie oddany do użytku jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe