Tarnów. 101 rocznica urodzin Pułkownika Jerzego Pertkiewicza

  • 25.02.2021, 09:23
  • Daria Kurczab
Tarnów. 101 rocznica urodzin Pułkownika Jerzego Pertkiewicza
25 lutego 1920 w Czortkowie nad rzeką Seret na Podolu urodził się Pułkownik Jerzy Pertkiewicz. Postać niezwykła, człowiek honoru, żołnierz września 1939, żołnierz i partyzant ZWZ – AK, harcerz, doktor farmacji. Patron klas wojskowych. Człowiek, dla którego hasło „Bóg – Honor – Ojczyzna” nie było tylko pustym sloganem, ale drogą życia, którą przekazywał wszystkim, a w szczególności młodym ludziom, którymi się otaczał i którzy do niego lgnęli.

Marszałek Józef Piłsudski powiedział „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. O tę pamięć dbał  Pułkownik Jerzy Pertkiewicz – dbał dla nas wszystkich, abyśmy nie zapomnieli o swojej tożsamości i historii.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!!!!!

 

Link do wspomnień WIDEO; 

https://www.facebook.com/16lotarnow/videos/442120533794988

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe