Nieuwaga kierowców powodem wielu niebezpiecznych zdarzeń w regionie tarnowskim [ZDJĘCIA]

  • 23.11.2020, 12:14
  • KMP Tarnów
Nieuwaga kierowców powodem wielu niebezpiecznych zdarzeń w regionie tarnowskim [ZDJĘCIA]
Piątek to jak się okazało, nie najlepszy dzień dla kierowców w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim. W tym dniu tarnowska Policja odnotowała dwa wypadki drogowe, których skutkiem były wizyty w szpitalnych oddziałach ratunkowych dwóch osób.

Około godziny 9 rano z ulicy Giełdowej na ulicę Mościckiego wyjeżdża osobowy volkswagen kierowany przez 70-letnią mieszkankę Tarnowa. Kobieta chce jechać do centrum miasta. W tym czasie w kierunku Mościc jedzie 54-letnia mieszkanka Tarnowa swoim osobowym fordem. Dochodzi do kolizji tych pojazdów, w wyniku czego 54-letnia kobieta trafia do szpitala. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Wykonują niezbędną dokumentację i podejmują decyzje o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych obu pojazdów oraz prawa jazdy 70-letniej kobiecie.

Kilka godzin później na drodze wojewódzkiej 975 (wschodnia obwodnica Wojnicza) dochodzi do groźnie wyglądającego wypadku. Na miejscu pojawiają się ratownicy medyczni, strażacy oraz policjanci z Wojnicza, do których dołączają później specjaliści ruchu drogowego tarnowskiej komendy. Na miejscu droga jest całkowicie zablokowana w kierunku Zakliczyna, później wprowadzony jest ruch wahadłowy. Policjanci podczas rozmów z uczestnikami wypadku, świadkami oraz zebranymi śladami ustalają, że 68-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego poruszający się toyotą wyjeżdża z ulicy Tarnowskiej (podporządkowanej do drogi wojewódzkiej), wymuszając pierwszeństwo przejazdu poruszającemu się w tym czasie 31-latkowi z Podkarpacia. W wyniku uderzenia pojazdy zostają rozrzucone na drodze wojewódzkiej, tym samym blokując częściowo możliwość przejazdu. W wyniku uderzenia do szpitala trafiła 13-letnia pasażerka opla. Utrudnienia w tym miejscu trwały kilka godzin.

W obu przypadkach prowadzone są postępowania przez komendę miejską policji w Tarnowie mające na celu ustalenia wszystkich okoliczności.

KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe