Tarnowski rynek pracy jeszcze nie odczuł skutków pandemii

  • 12.11.2020, 18:07
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-11-12-pup-rynekpracy-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na razie tarnowski Urząd Pracy nie odnotował zwiększonej liczby bezrobotnych – choć wiosną pojawiały się głosy, że skutki pandemii rynek pracy odczuje końcem roku. Na ostatni dzień października w pośredniaku zarejestrowanych było 2 930 tarnowian i 4 896 mieszkańców powiatu. W porównaniu – na koniec czerwca dane kształtowały się niemal identycznie – bezrobotnych mieszkańców miasta było – 2 980, z kolei w powiecie – 4 876 osób nie miało pracy.

Jednak nieco mniej pracodawców szuka pracowników. Na koniec października do urzędu wpłynęło 5 750 ofert pracy, w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, jest to o 1 000 ofert mniej.

Mimo coraz większych obostrzeń osoby, które straciły zatrudnienie nadal mogą rejestrować się w tarnowskim urzędzie pracy. Z kolei pracodawcy szukający pomocy w czasach pandemii nadal korzystają i mogą korzystać z Tarczy Antykryzysowej. Szczegółowe informacje dotyczące pomocy dla pracodawców jak i skorzystania z możliwości pośrednictwa pracy dla bezrobotnych można znaleźć na stronie tarnowskiego urzędu pracy.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nick
Nick 14.11.2020, 13:31
Heheh oczywiście że tarnowski rynek pracy nie odczuł pandemi,bo i tak jak jest teraz to gorzej być nie może,a na lepiej też sie nie zanosi

Pozostałe