"Patron millenialsów". 15-letni "Boży influencer" beatyfikowany w Asyżu

  • 11.10.2020, 14:34
  • RUPTLY/X-NEWS
"Patron millenialsów". 15-letni "Boży influencer" beatyfikowany w Asyżu
Asyż, Włochy. Mówiono o nim, że jest pierwszym patronem pokolenia millenialsów i geniuszem internetu, który uważał za narzędzie szerzenia wiary, nazywano go "Bożym influencerem". W bazylice świętego Franciszka w Asyżu odbyła się beatyfikacja Włocha Carlo Acutisa. Zmarł w 2006 roku na białaczkę w wieku 15 lat. Włoski nastolatek został beatyfikowany w bazylice św. Franciszka w Asyżu. Mszę celebrował papieski delegat kardynał Agostino Vallini. W uroczystości brało udział około 3 tysięcy osób. Z uwagi na pandemię, większość z nich zgromadziła się wokół bazyliki.

Urodzony w 1991 roku Carlo Acutis spędził większość życia w Mediolanie. Nastolatek od dzieciństwa był bardzo uduchowiony, a swoją wiarę postanowił szerzyć za pośrednictwem internetu.

Po jego śmierci w 2006 roku włoskie media pisały, że był „Bożym influencerem” i „błogosławionym w bluzie i dżinsach”. W wieku 15 lat zdiagnozowano u niego nieuleczalną postać białaczki.

Podczas pobytu w szpitalu podkreślał, że swoje cierpienie ofiaruje papieżowi i całemu Kościołowi. Pochowano go w Asyżu, skąd pochodził jego duchowy przewodnik, św. Franciszek.

RUPTLY/X-NEWS

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dr Gulosus
dr Gulosus 27.10.2020, 23:25
Konserwacja zwłok jest aktem nadzwyczaj ciekawym. Ostatnio napisałem nawet artykuł dotyczący dawnych metod konserwacji zwłok z perspektywy farmaceuty:
https://www.gulosus.pl/konserw…

Pozostałe