Pożar opony w cysternie. Gdyby nie szybka interwencja straży mogłoby skończyć się tragedią [ZDJĘCIA]

  • 29.09.2020, 12:58
  • KPP Dąbrowa Tarnowska
Pożar opony w cysternie. Gdyby nie szybka interwencja straży mogłoby skończyć…
Podczas jazdy samochodem ciężarowym z cysterną doszło do pożaru opony. W cysternie przewożone było 25 ton benzyny surowej ( tablica ADR : nr. HIN "30", nr. UN "1268"). Zgłaszający przemieszczał się cały czas DK 73 w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej aby nie dopuścić do ogrzewania płaszcza cysterny. W momencie naszego dojazdu zatrzymał się w miejscowości Radwan i opuścił pojazd, a następnie oddalił się na bezpieczną odległość. W momencie zatrzymania się cysterny nastąpiło oderwanie się tlącego koła. Droga krajowa zablokowana była w obydwu kierunkach rzez około 1,5 godziny.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia . Następnie strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd wody w celu schłodzenia elementów podwodzia, płaszcza oraz ugaszeniu tlącej się opony.  Po schłodzeniu wszystkich elementów cysterny do temperatury otoczenia, patrol Policji wyraził zgodę na przejazd pojazdu na pobliską zatokę autobusową. 

KPP Dąbrowa Tarnowska

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe