Coraz bliżej remontu mostu w Ostrowie. Są zapewnienia o kolejnej pomocy finansowej

  • 20.08.2020, 10:16
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-08-20-remont-mostumovie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jest zapewnienie o kolejnych środkach, które mają pomóc wyremontować most na Dunajcu w Ostrowie. Bardzo zaawansowane rozmowy i zapewnienia płyną od Marszałka Województwa Małopolskiego. Samorząd wojewódzki ma dołożyć milion złotych.

Przypomnijmy, że obecnie trwa przetarg na I etap remontu mostu. Obejmie on demontaż poziomej konstrukcji przeprawy, podwieszenie kanalizacji gminy Wierzchosławice oraz wzmocnienie podpór mostowych. Szacowany koszt to 10,4 milionów złotych. Jednak Zarząd Powiatu Tarnowskiego liczy, że firmy złożą niższe oferty. Pieniądze na tę inwestycję będą pochodzić z montażu finansowego, ze środków budżetu państwa, samorządu województwa małopolskiego i powiatu tarnowskiego. 

Decyzja o przyznaniu środków przez Urząd Marszałkowski ma zapaść dziś. Dziś też powiat tarnowski otworzy koperty z ofertami złożonymi w przetargu na remont I etapu mostu. Oznacza to, że jeszcze końcem sierpnia lub początkiem września zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Zaraz potem mają ruszyć pierwsze prace budowlane. I etap remontu powinien zakończyć się w grudniu tego roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe