Tarnów sfinansuje wydatki bieżące i spłatę długu z emisji kolejnych obligacji

  • 30.07.2020, 15:40
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-07-30-obligacje-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miasto Tarnów wyemituje kolejne obligacje, tym razem na kwot 12 milionów złotych. Pozyskane pieniądze zostaną wykorzystane na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań oraz na wydatki bieżące. "Nie mieliśmy innego wyjścia aniżeli ten dług zaciągnąć" – komentuje przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Kwaśny.

W kasie miejskiej brakuje o wiele więcej niż 12 milionów – wyjaśniał w trakcie sesji skarbnik z tarnowskiego magistratu.

Głosowanie poprzedziła prawie 3-godzinna dyskusja, w trakcie której radni pytali o plany przeznaczenia pieniędzy uzyskanych z emisji obligacji oraz o stabilność finansową miasta. Zdania do co emisji kolejnych papierów wartościowych były podzielone.

Ostatecznie radni uchwalili emisję obligacji. 14 z nich było "za", radny Dawid Solak był przeciw, z kolei pozostali radni z klubu PiS, którzy byli obecni na sesji wstrzymali się od głosu.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe