Wyczekany i nagrodzony. Pierwszy chłopiec we wsi od 10 lat w gościach u wójta

  • 29.05.2020, 20:48
  • TVN24/x-news
Wyczekany i nagrodzony. Pierwszy chłopiec we wsi od 10 lat w gościach u wójta
Miejsce Odrzańskie (woj. opolskie). Zgodnie z obietnicą wójt gminy Cisek nagrodził rodziców pierwszego od 10 lat męskiego potomka w Miejscu Odrzańskim na Opolszczyźnie.

Wcześniej na świat przychodziły tam tylko dziewczynki.

- Zależało nam z żoną, żeby urodziło się zdrowe dziecko, płeć nie była taka ważna – powiedział ojciec dziecka.

O Miejscu Odrzańskim głośno zrobiło się latem 2019 roku. To wtedy niemal cały świat dowiedział się o istnieniu niewielkiej wioski niemal na styku województw opolskiego i śląskiego. Przez lata rodziły się tam tylko dziewczynki, co odnotowały praktycznie wszystkie ogólnopolskie, a także lokalne media oraz wiele portali w Europie i na świecie.

Szał trwał dobre kilka tygodni. Ale wszystko, co dobre, musi się skończyć. W kolejnych miesiącach dziennikarze nieco zapomnieli o Miejscu Odrzańskim. Wszystko, można powiedzieć, wróciło do normy.

Jasnym było, że prędzej czy później musi urodzić się tam jakiś chłopiec, a wtedy mała wieś znów wróci na nagłówki portali. I stało się. Dokładnie 2 maja. Po raz pierwszy od 10 lat w końcu w Miejscu Odrzańskim urodził się chłopiec. Bartuś.

W czwartek (28.05) odbyło się uroczyste przyjęcie małego, ale już sławnego mieszkańca gminy. Były balony, były kwiaty. Bon o wartości 1500 złotych oraz okolicznościowe koszulki dla mamy i taty oraz body dla malucha.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe