Żabno. Laptopy trafiły do najbardziej potrzebujących uczniów

  • 27.04.2020, 15:48
  • Natalia Tryba
tar-2020-04-27_laptopy_zabnogot.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trzydzieści laptopów zostało zakupionych przez gminę Żabno, by wspomóc realizację zdalnego nauczania prowadzoną przez szkoły publiczne trafiło do uczniów i nauczycieli. Sprzęt został już rozdysponowany pomiędzy siedem placówek szkolnych, a docelowo trafić ma do uczniów, którzy nie posiadają komputera umożliwiającego im zdalną realizację programu szkolnego i uczestnictwo w zajęciach online.

Zakup laptopów jest elementem wsparcia z rządowego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w ramach działania „Zdalna Szkoła”. Jest odpowiedzią na nową sytuację, w której nauczanie w wersji „cyfrowej” stało się codziennością. Wprowadzenie stanu epidemii na terenie Polski wymusiło przejście od połowy marca br. na naukę zdalną, która wśród niektórych uczniów, z powodu braków sprzętowych, nie mogłaby się odbywać. Dlatego też, podjęto działania mające na celu uczestnictwo w naborze o środki finansowe, szybkim przeprowadzaniu procedury wyłonienia sprzedawcy i rozdysponowaniu sprzętu pomiędzy pilnie potrzebujących.

Do laptopów dokupiono również zestawy słuchawkowe, które umożliwią łatwiejsza komunikację z prowadzącymi zajęcia i odsłuchiwanie zajęć online, a także torby do przechowywania i przenoszenia komputerów. Środki wydatkowane na ten cel to 71470,50 złotych. Wśród szkół, które otrzymały laptopy są placówki z Żabna, Łęgu Tarnowskiego, Sieradzy, Bobrownik Wielkich, Niedomic, Odporyszowa i Otfinowa.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe