22 przypadki zakażenia koronawirusem w Małopolsce. Wśród nich 15 mieszkańców powiatu bocheńskiego

  • 09.04.2020, 11:10
  • TVN24/x-news
22 przypadki zakażenia koronawirusem w Małopolsce. Wśród nich 15 mieszkańców powiatu bocheńskiego
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 9 kobiet i 13 mężczyzn, w wieku od 23 do 84 lat, z Krakowa (1 osoba), powiatu bocheńskiego (15 osób), wielickiego (2 osoby), myślenickiego (2 osoby) oraz powiatów: nowosądeckiego i gorlickiego (po 1 osobie). 


2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.
Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 420 osób.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

Wiceminister zdrowia: Mamy łącznie 5341 przypadków zakażenia. 164 osoby zmarły

Warszawa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 136 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Przekazało też informację o śmierci sześciu pacjentów. Łącznie w naszym kraju zdiagnozowano 5341 przypadków zakażenia, a 164 osoby zmarły – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że spośród zarażonych prawie 300 osób już wyzdrowiało.

Kraska poinformował, że resort zdrowia zwrócił się do szpitali, aby na izbach przyjęć i SOR-ach wydzieliły miejsc izolacji dla pacjentów podejrzanych o koronawirus.

– W każdym szpitalu prosimy o wydzielenie oddziału lub oddziałów do hospitalizacji chorych z podejrzeniem lub stwierdzonych koronawirusem – powiedział wiceminister. W związku z tym resort zdrowia zapewni tym placówkom środki ochrony osobistej.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe