Polska zamyka granice, połączenia kolejowe i lotnicze zostają zawieszone. Stan epidemiczny w Polsce

  • 13.03.2020, 20:58 (aktualizacja 13.03.2020, 22:24)
  • KPRM
zamkniecie_granic.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Premier powiedział także, że wszyscy Polacy powracający z zagranicy poddani będą obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie

Od niedzieli 15 marca zostaną zamknięte granice Polski dla cudzoziemców. Oznacza to przywrócenie pełnych kontroli na wszystkich granicach. Przebywający obecnie za granicą obywatele kraju będą mogli wrócić ale będą musieli przejść 14 - dniową kwarantannę domową. Zostają także zawieszone loty międzynarodowe. Ruch towarowy będzie odbywał się bez zmian. Decyzje są wynikiem decyzji o wprowadzeniu zagrożenia epidemiologicznego. Będzie ono obowiązywać przez 10 dni ale z możliwością przedłużenia na kolejne.

- Większość przypadków, które następnie są rozsadnikami epidemii koronawirusa w Polsce, to przypadki, można powiedzieć, w ścisłym tego słowa znaczeniu, zaimportowane - mówił Morawiecki. - Nie chcemy, żeby koronawirus napływał do nas znowu dużymi falami - dodał.

Premier powiedział także, że wszyscy Polacy powracający z zagranicy poddani będą obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie, a na polskich granicach przywrócone zostaną pełne kontrole. - Staramy się ograniczyć dopływ nowych osób z zagranicy - dodał.

Minister zdrowia uściślił, że osoba przekraczająca granicę będzie wypełniała kartę pobytu, w której zadeklaruje, w którym miejscu spędzi kwarantannę. - Jeśli takiego miejsca nie ma lub nie ma możliwości spędzenia tej kwarantanny w swoim domu, to wojewodowie mają przeznaczone lokale na kwarantannę i tam ta osoba będzie mogła się udać. 14 dni kwarantanny domowej lub w miejscu wyznaczonym do tego przez wojewodę - mówił Łukasz Szumowski.

KPRM

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beti
Beti 14.03.2020, 19:09
A co z nami

Pozostałe