Żądają natychmiastowej naprawy mostu w Ostrowie. Mieszkańcy Wierzchosławic protestowali podczas sesji Rady Powiatu Tarnowskiego

  • 20.12.2019, 15:52
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-12-20-most-ostrowgotkon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sesja budżetowa Rady Powiatu Tarnowskiego upłynęła pod znakiem protestu mieszkańców Wierzchosławic. Swoją obecnością i transparentami w ręku manifestowali oni niezadowolenie związane z decyzją o zamknięciu mostu w Ostrowie. Jak mówią w rozmowie z nami, w ten sposób chcą sprawić, że władze powiatu podejmą natychmiastowe działanie dotyczące odnowienia przeprawy w kierunku Tarnowa.

Jak mówi starosta tarnowski pojawił się kolejny rozwiązania tej sytuacji. Nowa propozycja zakłada, że w miejsce starego mostu powstanie nowa przeprawa. Jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo czynna byłaby ona dopiero za półtora roku. Dokładne szczegóły dotyczące tej koncepcji będą znane dopiero w połowie stycznia.

Dodajmy, że decyzja o zamknięciu mostu została podjęta w ostatnich dniach listopada, powodem takiego pośpiechu były bardzo złe wyniki ekspertyzy mostu.

Przypomnijmy, że przeprawa na rzece Dunajec w Ostrowie nieczynna jest od dnia 27 listopada od godz. 11.00. Most zamknięto zarówno dla samochodów, rowerów a nawet ruchu pieszego.

Szczegóły w materiale wideo. 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:)
:) 23.12.2019, 19:34
:)
Leon- ale nie zawodowiec
Leon- ale nie zawodowiec 20.12.2019, 23:40
Dlaczego wypowiadający się mężczyzna nie został w materiale przedstawiony jako radny z klubu wójta i zastępca przewodniczącego rady gminy Wierzchosławice ?! Do tego ten sam rozmówca jest pracownikiem Kruszgeo i chyba nawet zasiada w Radzie nadzorczej tego przedsiębiortstwa. Kiedys był (dzień lub dwa ) most dla ciężarówek zamnknięty i jak wróble cwierkają to chyba lobby żwirowe przekonało ówczesnych decydentów do zmiany zakazów ??? A napewno było to w ich interesie

Radni z Wierzchosławic tutaj bardzo aktywni ze swoim wójtem . Szkoda że ŻADEN nie potrafił zabrać głosu i spotkać się z rodzicami w sprawie autobusu szkolnego z Dwudniaków. A pan wójt jak powszechnie wiadomo oczekuje spokojnych sesji a dyskusji "na komisjach" , sam zaś w Powiecie wojenkę organizuje z sąsiadami z Radłowa .Ciekawe tylko jak te potyczki z Pisem przełożą się na ....... ale strachu nie ma -wszach to nie polityk tylko gospodarz
:=)
:=) 20.12.2019, 20:15
Tak więc niech się kropka nie wpierdala
frog
frog 20.12.2019, 17:13
O dniu 27 listopada 2019r. o godzinie 11.15 przejechał przez most w Ostrowie ostatni "tir"... tak dla ścisłości...
.
. 20.12.2019, 16:24
Ludzie już też przesadzają robią problem z niczego. Prędzej czy później musieli go zamknąć jak inaczej miałbyś wyremontowany
Pan przecinek
Pan przecinek 20.12.2019, 16:45
Kropko, kropka zapewne nie jest miejscowym oraz nie zna sytuacji i skutków nieplanowanego, zamknięcia mostu, które nie jest po porostu zwykłym, planowanym zamknięciem.

Pozostałe