Protest przy zamkniętym moście w Ostrowie. Wójt Wierzchosławic przedstawia plan działania

  • 28.11.2019, 15:14 (aktualizacja 28.11.2019, 15:19)
  • Maciej Uszko
tar-2019-11-28-wierzchoslawicecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Są oburzeni, domagają się publikacji wyników ekspertyz, a także zapowiadają blokadę drogi krajowej nr 94. Mieszkańcy gminy Wierzchosławice w czwartek protestowali przed zamkniętym mostem w Ostrowie. Decyzja władz Powiatu Tarnowskiego sprawiła, że z dnia na dzień zostali pozbawieni bezpośredniego dojazdu do Tarnowa. Teraz chcą rozmawiać ze starostą i prosić o dopuszczenie na wiadukcie ruchu dla rowerzystów i pieszych.

Na proteście obecny był wójt Wierzchosławic Andrzej Mróz, który kilka minut wcześniej spotkał się z dziennikarzami i przedstawił plany działania na najbliższe dni.

Szczegóły w materiale wideo.

Maciej Uszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
S z Wierzchoslawic
S z Wierzchoslawic 30.11.2019, 09:07
A jabtam mysle kogos cza pociagnąc za odpowiedzialnosc. Most od wielu lat byl w stanie zlym. Tylko politycy z tarnowa to pizdzy ....czemy w nowym Saczu sie da rade wszystko a w tarnowie ni ***a..????
xyz
xyz 29.11.2019, 23:42
Da radę pieszo przeskoczyć te barierki i przejść?
siara
siara 29.11.2019, 10:37
W nie Pisdolandi ,na drugi dzień po zamknięciu mostu rozpoczęłyby się prace. A tu jedynie ekspertyza, brak planów, brak środków itd.
Z czyje pieniądze wysypano żwir na most ?
Żenada ale to normalka w dobrej zmianie.
Nielot
Nielot 29.11.2019, 12:24
A w POsrandi by sie napewno rozpoczeły. To za POsrandi oddano autostradę bez łącznika. Zastanów sie gimbusie co piszesz!
Ja
Ja 29.11.2019, 18:58
Posralo się w głowie od 500+
Ja+
Ja+ 29.11.2019, 19:48
A tobie nawet 500+ nie potrzeba bo pisząc takie bzdety sam wystawiasz opinię o stanie swojego "mózgu".....
cw
cw 29.11.2019, 08:58
No to Velo-Dunajec dla rowerzystów również odcięty. Przez lata nie został zbudowany odcinek trasy po wale od Zgłobic do Ostrowa. Po zamknięciu mostu w Ostrowie nie będzie można jeździć alejką. Bierzcie się Panowie Urzędnicy do roboty, należy przed sezonem wykonać połączenie Velo Ostrów - Zgłobice. Pamiętajcie, że pracujecie bowiem za nasze pieniądze i dla nas!
Misiek
Misiek 28.11.2019, 23:17
Wszystko można zrozumieć ale jeżeli ten most jest w takim stanie jak zostało to powiedziane to czego ktoś oczekuje zamykają dla bezpieczeństwa bo jak by to było gdyby most się zawalił w momencie kiedy byli na nim rowerzyści a problem z dojazdem ma co drugi kierowca i jakoś żyję są alternatywne drogi
Mieszkaniec wierzchosławic
Mieszkaniec wierzchosławic 28.11.2019, 21:13
Najgorsze jest to, że to z dnia na dzień.
Komunikacja to jeden wielki haos.
Autobusy i busy opóźnione, nawet o 45minut.
Rozkład jazdy z godziny na godziny zmieniany bo nikt nikogo nie informował o zaistniałej sytuacji.
Czas jaki tracimy aby dojechać do pracy atobusem(dla mnie to ponad 2godziny)można by było poświęcić dla rodziny.

Karol
Karol 28.11.2019, 23:45
Tylko jeśli most się pod Panem zawali to czasu dla rodziny nie będzie miał Pan wcale. Pracuję w Wierzchosławicach. Mieszkam w Mościcach. Dojazd do pracy zajmował mi 10 minut. Teraz - 30 minut przy założeniu że zdążę przed korkami. Nie jestem szczęśliwy, pewne rzeczy można było zrobić już w maju ( choćby zakaz tirów) ALE skoro stan mostu jest tak tragiczny to pchanie się na niego i łażenie po nim jest nierozsądne.
Ja
Ja 29.11.2019, 15:33
Człowieku! O tym że most jest w fatalnym stanie wiedziano przynajmniej od 10 lat. Przez ten czas nie zrobiono dosłownie nic. Powiem więcej, cały ten czas robiono nas w balona mówiąc że most wytrzyma. Ruch samochodów ciężarowych powinien już kilka lat temu być zablokowany.

Pozostałe